Kampania Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek"

Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" organizowanej przez Instytut Książki.

W skład Wyprawki wchodzą: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Ksiązką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet.

Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Kampania zaprasza pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.