LATO W MIEŚCIE 2015 - „Wakacje z klasą” w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ZSP w Piasecznie.

Po raz kolejny w Szkole Podst. Nr 3 w Piasecznie przy ul. Głównej 50 zorganizowano akcję LATO  W  MIEŚCIE finansowaną przez Gminę Piaseczno. Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywały się w dniach 01.07. – 17.07.2015  /godz. 9.00 – 14.00/. Akcją objęto 45 uczniów. Dzieci podzielono na trzy grupy według wieku.

W trakcie trwania akcji zrealizowano program profilaktyczny z elementami wsparcia psychologiczno-pedagogicznego pt. „WAKACJE Z KLASĄ” zawierający następujące bloki tematyczne:

1. Ja i grupa.
  2. Radzimy sobie z problemami.
  3. Grzeczność na co dzień.
  4. Zdrowy styl życia.
  5. Mały obywatel świata.

Uczestnikom zaproponowano - stosownie do wieku - zajęcia kształtujące postawę prozdrowotną, umiejętność zagospodarowania czasu wolnego oraz współdziałania zespołowego, współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji i wzajemnej odpowiedzialności. Ważnym ich elementem było rozwijanie zasad fair play.

Program zawierał elementy treningu umiejętności interpersonalnych, rozwijanie zachowań prospołecznych oraz zagadnienia z  zakresu profilaktyki uzależnień i promocji zdrowego stylu życia. Był dla dzieci bodźcem do zmiany potrzeb, wzrostu zainteresowań otaczającym światem, rozwijanie chęci korzystania z dóbr kultury.

Uczniowie brali udział w zajęciach na terenie szkoły: konkursy, zajęcia plastyczne, śpiew przy gitarze, rozgrywki sportowe na boisku szkolnym, zabawy na placu zabaw oraz w pobliskim lesie. Podopiecznym zapewniono poczęstunek.

Dzięki hojności Rady Rodziców, uczestnicy akcji mogli skorzystać z basenów odkrytych w Parku Kultury w Powsinie oraz obejrzeć film „W głowie się nie mieści” w Cinema City Janki.

Pogoda i nastroje dopisały

Koordynatorem LATA W MIEŚCIE 2015 była pedagog szkoły podstawowej – p. Bożena Małkowska-Baranowska.