Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2015 roku

Zgodnie z tradycją naszej szkoły Święto Edukacji Narodowej to dzień , w którym w szkole nie ma zajęć edukacyjnych. Spotkaliśmy się jednak w pięknych galowych strojach aby uroczyście przywitać brać klas pierwszych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz podziękować nauczycielom i innym pracownikom szkoły za ich trud i serce wkładane w pracę z dziećmi i młodzieżą.

Uroczystości w Gimnazjum uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w/g ceremoniału szkoły. Odbyły się również otrzęsiny nowych uczniów. Otrzęsiny były dziełem członków Samorządu Uczniowskiegi. Jak zwykle zadania były trudne ale nowi członkowie braci uczniowskiej i ich wychowawcy doskonale sobie z nimi poradzili.

W szkole podstawowej w grupie wiekowej klas IV-VI, uczniowie klasy VI b przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym podziękowali nauczycielom za ich pracę. Pożegnali również panią pedagog Bożenę Małkowską- Baranowską, która odeszła z naszej szkoły i rozpoczęła pracę w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.

Klasy I-III Szkoły Podstawowej wzięły udział w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych. Pani dyrektor Alicja Czarnecka pasowała najmłodsze dzieci na uczniów naszej szkoły. Z tej okazji otrzymały one tarcze szkolne - symbol przynależności do braci uczniowskiej Zespołu Szkół im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Piasecznie.