ZEBRANIE RADY RODZICÓW Data: 25.01.2017 (środa)

ZEBRANIE RADY RODZICÓW   Data: 25.01.2017 (środa)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 14 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców, Dyrektor A. Czarnecka.

Przewodniczący Tomasz Wielechowski powitał zebranych i przedstawił porządek obrad:

1.Reforma oświaty – plan działania wobec roczników 2004-2006 (braki w programach nauczania)

2.Telefony w Gimnazjum.

3.Zima w mieście – czy nasza szkoła może organizować zajęcia.

4.Transport dzieci do i ze szkoły.

Przewodniczący Tomasz Wielechowski przystąpił do omawiania zaplanowanych tematów.

1. Reforma oświaty – plan działania wobec roczników 2004-2006 (braki w programach nauczania). Kwestia dotycząca klas V i VI, w związku z wprowadzeniem reformy dot. likwidacji gimnazjum, problem luk w programie nauczania, dot.  przedmiotów takich jak: geografia, biologia. Powołano zespół ds. reformy w celu wyłapania różnic w programie nauczania obecnym a tym, który ma obowiązywać i ustalenie co zrobić, by uzupełnić braki. W skład zespołu weszły następujące osoby:
  2. Katarzyna Walendzik VIb
  3. Tomasz Wielechowski Va
  4. Malwina Studzińska
  5. Anna Iwan

Następnie p. dyrektor Czarnecka przekazała rodzicom list od Minister Edukacji.

1. Telefony w Gimnazjum.
    Pani dyrektor Czarnecka zaproponowała wprowadzenie zakazu korzystania z telefonów komórkowych/smartfonów przez gimnazjalistów poprzez wprowadzenie Zarządzenia Dyrektora Szkoły.

Rada Rodziców jednogłośnie przyjęła decyzję poprzez głosowanie.

Rozważane zostały różne formy aktywności, które mogłyby wypełnić czas dzieci w trakcie przerw międzylekcyjnych:

1. Stół pingpongowy
  2. Otwarcie Sali gimnastycznej
  3. Dyżury na stołówce z możliwością zbierania punktów
  4. Piłki do grania w malej Sali

Nie podjęto decyzji w tej sprawie.

1. Zima w mieście – czy nasza szkoła może organizować zajęcia.

W  tym roku szkolnym nie udało się zorganizować zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych, pani dyrektor  zadeklarowała, iż postara się zorganizować takie zajęcia w czasie najbliższej przerwy wakacyjnej.

1.  Transport dzieci do i ze szkoły.

Przewodniczący Tomasz Wielechowski przedstawił ofertę. Ze względu na bardzo niską frekwencję na zebraniu nie podjęto decyzji co do propozycji firmy, która przygotowała ofertę.

1. Wolontariat

Omówienie kursu pierwszej pomocy, który był zorganizowany przez Radę Rodziców, WOŚP na terenie szkoły.

Następne spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 16 marca 2017. Zapraszamy!