Nasi liderzy kodują na dywanie i z Ozobotami

21.04.2018 roku odbyły się warsztaty ,, Kodowanie na dywanie plus" prowadzone przez panią Annę Świć, trenerkę programu eTwinning oraz autorkę bloga Kodowanie na dywanie.

Warsztaty przeznaczone były dla nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej oraz podstawowej, którzy chcą wprowadzić kodowanie do zajęć dydaktycznych. Na warsztatach uczestnicy zapoznali się z możliwościami włączania kodowania do zajęć z zakresu różnych edukacji. Pracowaliśmy na matach ,,Kodowanie na dywanie” i na materiałach, które nauczyciel może w łatwy i niedrogi sposób wykonać. Warsztaty wzbogacone były o część dotyczącą pracy z wykorzystaniem Ozobotów - robotów  edukacyjnych.

Warsztaty zorganizowała pani Anna Ginda, którą zainspirował program ,,Programowanie z eTwinnig".

Pani Ania wraz z innymi uczestnikami projektu brała udział w Seminarium kontaktowo - szkoleniowym w Bydgoszczy 6-7.06.2017r., gdzie ,,połknęła bakcyla" kodowania z Ozobotami. Dodatkowo na Konferencji 28 - 29.09.2017 r., podsumowującej program  ,,Programowanie z eTwinnig" miała okazję zobaczyć fragmenty warsztatu ,, Kodowanie na dywanie". Jako jedna z liderek projektu ,,Nauczyciel liderem zmian..." zorganizowała warsztaty dla uczestników projektu oraz dla chętnych nauczycieli z naszej szkoły. Do realizacji celów projektowych dokupiłyśmy Ozoboty, tak aby uczestniczki mogły kodować z uczniami na różnych przedmiotach oraz przy realizacji projektów eTwinnig.

Link do wydarzenia ,,Podsumowanie programu MEN Pilotaż progr4mowania oraz kampanii Programowanie z eTwinning", gdzie można zobaczyć również zdjęcia naszych liderek Anny Gidy, Katarzyny Rosłon, Elżbiety Szulborskiej.