II Piaseczyńskie Dni Techniki - Technika we wszystkich wymiarach

W dniach 23-24 maja Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie, (tzw. „Wiadukt”) zorganizował II Piaseczyńskie Dni Techniki - Technika we wszystkich wymiarach. Gośćmi imprezy były między innymi władze samorządowe, przedstawiciele firm. z terenu województwa mazowieckiego, wyższych uczelni oraz uczniowie.

Z inicjatywy dyrekcji szkoły p. Elżbiety Malinowskiej i p. Haliny Olbryś - doradczyni metodycznej matematyki, uczniowie naszego gimnazjum: Piotr Nowak i Stanisław Małkowski zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wydarzeniu. Wystąpili z tematem Idealna szkoła, który zaprezentowali na konferencji „Piaseczyńska oświata – każdy widzi ją inaczej” w dniu 07 maja br. Wówczas towarzyszył im także Janek Ciechomski.

Tak, jak poprzednio opisali szkołę młodzieńczych marzeń w następujących aspektach: atmosfera, nauczyciele, ocenianie, infrastruktura, organizacja zajęć, zajęcia dodatkowe, specjaliści zatrudnieni w szkole, organy szkoły.

Mottem im przyświecającym były słowa Mahatmy Ghandiego:

Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się, tak jakbyś miał żyć wiecznie

Głównym celem Piaseczyńskich Dni Techniki było propagowanie kształcenia technicznego oraz promowanie potencjału uczniów i firm związanych z branżą techniczną.

Największe wrażenie na gościach zrobiła drukarka 3D.

Na zdjęciach widać maszynę podczas drukowania koparki i gotowe już przedmioty – bryły.

Link do strony organizatora imprezy - http://dnitechniki.zs1piaseczno.pl/