V Piknik Rodzinny

7 czerwca br. odbył się w naszej szkole V Piknik Rodzinny. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców przy współudziale Dyrekcji Szkoły i Rady Pedagogicznej.

Na odwiedzających naszą szkołę w tym dniu gości, uczniów i rodziców czekało wiele atrakcji.

W trakcie trwania pikniku można było podziwiać uczniów naszej szkoły grających na różnych instrumentach i śpiewających piosenki.

W repertuarze harcerskich piosenek i zabaw zaprezentowały się zuchy z Zuchowej Gromady „Podniebne Ptaki” pod kierunkiem dh. Olgi Maciejewskiej

Odbył się pokaz karate, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w zajęciach karate oraz ich instruktorzy.

W hallu gimnazjum prezentowana była wystawa fotografii, wykonanej na zajęciach artystycznych prowadzonych w klasach drugich naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Iwony Anny Lewińskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana przez Radę Rodziców, a prowadzona przez nauczycieli loteria fantowa.

Na sali gimnastycznej, do sportowej rywalizacji w biegach z przeszkodami stanęli  uczniowie naszej szkoły. Sześcioosobowe zespoły pokonywały tor przeszkód. W rywalizacji klas młodszych Szkoły Podstawowej najlepsza okazała się klasa IIa, drugie miejsce zajęła klasa IIIb, a trzecie klasa IIIa.

Harcerze ze szkolnej drużyny prowadzonej przez dh. Karolinę Pondel rozstawili namiot i harcerską radiostację, przez którą można się było porozumiewać na odległość. Harcerze zachęcali do wstąpienia do drużyny harcerskiej.

Dzieci mogły do woli wyskakać się na dmuchanym zamku i eurobungee w przerwach zajadając watę cukrową, a czasami lody ( które ze względu na pogodę cieszyły się ogromnym powodzeniem).

Ciepłe jedzonko – kiełbaski z grilla i hot-dogi były dziełem panów z Rady Rodziców.

Na boisku szkolnym trwały tańce z instruktorami (min. Zumba).

Gościem specjalnym był I zastępca burmistrza Piaseczno p. Daniel Putkiewicz.

Pogoda w tym roku dopisała – organizatorzy spisali się na medal, goście licznie przybyli i wszyscy bawili się wspaniale w rodzinnej atmosferze tegorocznego Pikniku.