„Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!” - materiały dla Rodziców

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poradnikami poruszającym temat uzależnień od Internetu, gier, komórek. W publikacjach zajdziecie Państwo także skuteczne wskazówki jak porozumieć się z  dzieckiem w trudnym okresie dojrzewania.

„Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!” to tytuł projektu edukacyjno-profilaktycznego finansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Głównym celem projektu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń, przyczyn i skutków oraz czynników chroniących przed uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci w wieku 10-13 lat (IV-VI klasa szkoły podstawowej) oraz młodzieży w wieku 16-19 lat (szkoły ponadgimnazjalne). W ramach projektu Fundacja ETOH wydała bezpłatne materiały edukacyjno-profilaktyczne w wersji pdf zarówno dla dzieci,  młodzieży, jak i ich rodziców.
Publikacje zostały opracowane w atrakcyjnej formie pod względem merytorycznym, językowym i graficznym. Dzięki zawartym ćwiczeniom broszury stanowią przydatne narzędzie do interaktywnej pracy. Powyższe publikacje mogą stanowić zarówno skarbnicę wiedzy do samodzielnego studiowania przez dzieci oraz ich rodziców, jak i materiał pomocniczy do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych w ramach profilaktyki uzależnień behawioralnych w szkole.

Link do strony internetowej poświęconej w/w projektowi : http://www.etoh.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=295&Itemid=68

Materiały  dla rodziców w formacie PDF znajdują się w Plikach_do_pobrania na dole zakładki PEDAGODZY_ZESPOŁU_SZKÓŁ oraz bezpośrednio na stronie projektu.