Święto Chorągwi Stołecznej

W dniu 1 października 2016 roku odbyły się uroczystości związane ze Świętem naszej Chorągwi. W tym roku organizatorzy zaproponowali udział w Grze na blachę „ Poznaj – Polubisz”.

Oczywiście nie mogło zabraknąć harcerzy z 50 Drużyny Harcerskiej!!!! W uroczystościach wzięły udział 22 osoby wraz z drużynową. Podczas wędrówki po Warszawie należało odnaleźć wyznaczone punkty, zrobić sobie przy nich zdjęcie. Ważne było także,  aby wymienić się doświadczeniem, wiedzą z drugim patrolem i w ten sposób lepiej się  poznać. Po dojściu na Plac Zamkowy prawie 800 harcerzy i zuchów zatańczyło wspólnie belgijkę, co spotkało się  z entuzjazmem ze strony mieszkańców i turystów. Następie odbył się uroczysty apel a po nim przemarsz pod Pomnik Małego Powstańca, gdzie złożone zostały kwiaty. Tradycyjnie całość zakończyła się wielkim kręgiem i przekazaniem sobie iskierki przyjaźni.