Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców

Dla rodziców

bdlarodzicow

Artykuły

Wyprawka do zerówki na rok szkolny 2018/19

2018-08-29

Podręczniki do religii 2018/2019

2018-08-20

Program "Dobry Start"

2018-06-21
Powiększ zdjęcie
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi programu „Dobry Start” dotyczącego jednorazowego wsparcia rodzin w wysokości 300 zł na dziecko dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.
W Gminie Piaseczno wnioski będą przyjmowane i wypłacane  przez Wydział Świadczeń Społecznych. Jesteśmy w trakcie przygotowań do realizacji tego zadania. Konkretne informacje zostaną przesłane do placówek i umieszczone na stronie urzędu  w najbliższym czasie.
 

 

 
Czytaj więcej o: Program "Dobry Start"

Nowa podstawa programowa dla ośmioletniej szkoły podstawowej

2017-08-24
Powiększ zdjęcie

Nowa podstawa programowa dla ośmioletniej szkoły podstawowejobowiazująca w klasach 1,4,7 Szkoły podstawowej od roku szkolnego 2017/2018.

Link do strony ORE (Ośrodek Rozwoju Edukacji) : http://new.ore.edu.pl/index.php/ppko/

Czytaj więcej o: Nowa podstawa programowa dla ośmioletniej szkoły podstawowej

Zmiany w systemie edukacji od roku szkolnego 2017/18

2017-05-12
Powiększ zdjęcie

Szanowni Rodzice i uczniowie.

Od 1 września 2017 roku zmienia się ustrój szkolny. Uczniowie dotychczasowego Zespołu Szkół Publicznych staną się uczniami ośmioletniej szkoły podstawowej. Rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. W bieżącym roku nie ma już naboru do klas pierwszych gimnazjum.

Uczeń klasy I dotychczasowego gimnazjum, który w roku szkolnym 2016/17 nie otrzyma promocji do klasy II z dniem pierwszego września staje się uczniem klasy VII szkoły podstawowej.

Ucznioie klas I, IV i VII szkoły podstawowej będą realizować od 1.09.2017 roku nowe podstawy programowe.

Wszyscy uczniowie będą realizować obowiązek szkolny w naszej placówce , czyli od września ośmioklasowej Szkole Podstawowej nr 3 z oddziałami gimnazjalnymi ( do ich wygaszenia w 2019 r.).

Więcej informacji, jak będą przebiegały zmiany w funkcjonowaniu szkół znajdziecie Państwo na stronie : www.reformaedukacji.men.gov.pl o tym

Czytaj więcej o: Zmiany w systemie edukacji od roku szkolnego 2017/18

Specjaliści Zespołu Szkół - programy profilaktyczne, programy wychowawcze, regulamin pomocy psychologiczno-pedagogicznej i inne

2016-10-27
Powiększ zdjęcie

Dzięki temu artykułowi w łatwy sposób dotrzecie Państwo do opracowanych przez  specjalistów Zespołu Szkół - programów profilaktycznych, programów wychowawczych, regulaminów pomocy psychologiczno-pedagogicznej i innych dokumentów określających zasady pracy pedagofgów, psychologów i reedukatorów w naszej szkole.

Czytaj więcej o: Specjaliści Zespołu Szkół - programy profilaktyczne, programy wychowawcze, regulamin pomocy psychologiczno-pedagogicznej i inne

Opłaty za obiady

2015-10-02
Powiększ zdjęcie

W tym miejscu informujemy o wysokości wpłat za obiady szkolne.

Czytaj więcej o: Opłaty za obiady

Podstawa programowa kształcenia ogólnego

2015-08-28
Powiększ zdjęcie

Podstawa programowa – w polskim prawie oświatowym obowiązkowy na danym etapie edukacyjnym zestaw treści nauczania oraz umiejętności, które muszą być uwzględnione w programie nauczania i umożliwiają ustalenie kryteriów ocen szkolnych i wymagań egzaminacyjnych.

Podstawę programową dla wszystkich rodzajów szkół ogłasza minister odpowiedzialny za oświatę i wychowanie.

Poniżej w plikach do pobrania znajdują sie treści Podstawy Programowej Kształcenia Ogólnego (Źródło MEN).

 

Czytaj więcej o: Podstawa programowa kształcenia ogólnego

Zapraszamy do zakładki RADA RODZICÓW - nowe informacje

2014-09-30
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do zaglądania do zakładki RADA RODZICÓW. Znajdziecie tam Państwo informacje na temat bieżących inicjatyw Rady Rodziców oraz kolejnych etapów ich realizacji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do zakładki RADA RODZICÓW - nowe informacje

Uczeń w sieci - chroń swoje dziecko w Internecie!

2012-12-20
Powiększ zdjęcie

Żadne zabezpieczenie : program, rozwiązanie sprzętowe lub technologiczne nie zdoła i nie może rozwiązać za nas problemu obecności szkodliwych dla dziecka treści w Internecie. Nawet jeśli zabunkrujesz swój komputer to dziecko pójdzie do kolegi lub kafejki internetowej i tam dostanie się do konkretnej strony lub informacji. Dlatego najskuteczniejszymi narzędziami w obronie dziecka powinny być:

 

Czytaj więcej o: Uczeń w sieci - chroń swoje dziecko w Internecie!

Kalendarium

Wtorek, 2018-09-25

Imieniny: Aureli, Kamila

Statystyki

  • Odwiedziny: 1368038
  • Do końca roku: 97 dni
  • Do wakacji: 269 dni