Szachy

Szachy – Marcin Bajkowski

Oferta zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych

Czy warto grać w szachy?

Tak, ponieważ szachy to wspaniała rozrywka, która jednocześnie rozwija, poprawia wyniki w nauce (nie tylko matematyki) i pomaga wyćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów.

Co ćwiczymy dzięki szachom?

Po pierwsze: PAMIĘĆ – trening szachowy zawiera naukę wielu pozycji figur, które warto znać.

Po drugie: ZDOLNOŚĆ LOGICZNEGO MYŚLENIA – podczas gry w szachy uczymy się dostrzegać analogie w sytuacjach pozornie różnych i wyciągać odpowiednie wnioski.

Po trzecie: PLANOWANIE I STRATEGIA – szachy zmuszają nas do przewidywania konsekwencji swoich działań, a także do poszukiwania różnych rozwiązań i analizowania ich w celu znalezienia najkorzystniejszego.

Po czwarte: KREATYWNOŚĆ – każda partia szachowa jest niepowtarzalna, dlatego oprócz przygotowania technicznego, nauka gry ma na celu przygotowanie uczestnika do podejmowania trafnych decyzji i działań, również w zupełnie nowych sytuacjach.

Opis zajęć

Oferta nauki gry w szachy przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone są na poziomie początkującym, ale istnieje również możliwość stworzenia grupy zaawansowanej.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.  Pracujemy w grupach do 10 uczestników, podzielonych wg wieku.

Przebieg zajęć

Każde zajęcia składają się z trzech części.

Pierwsza część ma charakter teoretyczny,  podczas której stopniowo będą wprowadzane zasady gry, a także zagadnienia strategiczne, taktyczne, debiutowe i pozostałe elementy gry w szachy.

W drugiej części uczestnicy otrzymują do wykonania - indywidualnie lub zespołowo - kilka ćwiczeń dotyczących tematu zajęć.

Trzecim, ostatnim etapem jest czas na grę między uczestnikami.

O prowadzącym

Marcin Bajkowski

Jest szachistą z rankingiem międzynarodowym, trenerem i sędzią. Ma na koncie liczne udziały
i zwycięstwa w turniejach szachowych, ostatnio podzielił I-II miejsce na 49 Międzynarodowym Festiwalu szachowym im. Akiby Rubinsteina w Polanicy – Zdroju.

Uczy grać w szachy w szkołach i domach kultury od 2011 roku. Posiada licencję instruktora szachowego wydaną przez Polski Związek Szachowy.

Warunki:

Koszt zajęć wynosi  60 zł miesięcznie, płatne przelewem do 10 dnia każdego miesiąca

numer konta do wpłat:

34 1140 2004 0000 3802 7419 3236

Tytułem:

SZACHY/IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA/MIESIĄC

Istnieje również możliwość rozliczania zajęć za pośrednictwem Rady Rodziców, jeśli szkoła preferuje taką formę rozliczeń.

Kwestie organizacyjne:

Prowadzący udostępnia sprzęt do nauki w postaci 6 kompletów szachowych oraz szachownicy demonstracyjnej.

Szkoła zapewnia salę do prowadzenia zajęć oraz możliwość przechowywania sprzętu szachowego.

Dane kontaktowe:
tel.: 503506882