Harcerskie Archiwum 2015/2017

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca harcerze z naszej Drużyny uczestniczyli w oficjalnych uroczystosciach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele św. Anny w Piasecznie. Po mszy obchody kontynuowano przy tablicy poświęconej Żołnierzom Wyklętym na dziedzińcu kościoła.

Zbiórka z Prawem Harcerskim i kroniką Drużyny

Na ostatniej zbiórce, w środę 25 marca utrwalaliśmy znajomość Prawa Harcerskiego i dokumentowaliśmy nasze działania z ostatnich miesięcy w kronice Drużyny.

Biwak w hufcu

W dniach 17 - 18 kwietnia biwakowaliśmy w naszym piaseczynskim hufcu.

Udział w obchodach rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W niedzielę 3 Maja uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i wzięliśmy udział w oficjanych uroczystościach obchodów Konstytucji 3 Maja na Pl. Piłsudskiego w Piasecznie. Po oficjalnych uroczystościach, poznawaliśmy historię Piaseczna w grze terenowej.

Święto Hufca ZHP Piaseczno

W dniach 29-31 maja biwakowaliśmy w parku miejskim, w Piasecznie z okazji obchodów Święta Hufca Piaseczno.

Udział w Pikniku Rodzinnym

W sobotę 13 czerwca nasza Druzyna wzięła udział w Pikniku Rodzinnym organizaowanym przez Radę Rodziców przy współudziale nauczycieli i uczniów w naszej szkole. Mieliśmy swoje stoisko, na którym rozbiliśmy namiot

z przygotowana prezentacją multimedialną o naszej Drużynie. Prowadziliśmy dla wszystkich chętnych grę terenową

Czerwiec -2016 Nasz kolejny udział w Pikniku Rodzinnym

W sobotę 4 czerwca nasza Drużyna wzięła udział w Pikniku Rodzinnym organizaowanym przez Radę Rodziców przy współudziale nauczycieli i uczniów w naszej szkoły.

I Rajd pieszy im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”

W weekend 24 - 25 września 2016 roku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze i Fundacja „Dom Zośki” przy wsparciu członków  Grupy Historycznej Zgrupowanie „Radosław” zorganizowali Rajd pieszy po Lasach Chojnowskich i okolicach Piaseczna, adresowany do uczniów szkół podstawowych i drużyn harcerskich.

Święto Chorągwi Stołecznej

W dniu 1 października 2016 roku odbyły się uroczystości związane ze Świętem naszej Chorągwi. W tym roku organizatorzy zaproponowali udział w Grze na blachę „ Poznaj – Polubisz”.

Jesienny Złaz Hufca "Żołądź"

W sobotę 8 października 2016 roku nasza drużyna wzięła udział w Jesiennym Złazie Hufca "Żołądź".