Zuchowe Archiwum 2018/2019

Jesienny Złaz Hufca

Jesiennym Złazem Hufca 126 Gromada rozpoczęła oficjalne nowy rok harcerski.

Występ z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Przybyli ułani pod okienko... wystąpiliśmy dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z programem artystycznym upamiętniającym 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Śpiewamy dla Niepodległej - Koncert Pieśni i Poezji Patriotycznej

W piatek 16 listopada wystąpiliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 na Koncercie Pieśni i Poezji Patriotycznej z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

Zuchowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

Na Festiwalu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 17 listopada w Łazach zaśpiewaliśmy pieśń "O Wodzu miłym" i zatańczyliśmy wspólnie z innymi gromadami zuchowymi poloneza.

Pomocnicy Św. Mikołaja

6 grudnia na zbiórce zuchy były pomocnikami Św. Mikołaja

Obietnica Zuchowa

Na ostatniej w 2018 r. zbiórce, zuchy, które dołączyły w tym roku szkolnym do naszej Gromady złożyły Obietnicę Zucha i otrzymały znaczki zucha.

Zbiórka z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Nasza czwartkowa zbiórka 21 lutego przypadła przed Światowym Dniem Myśli Braterskiej. Z tej okazji zuchy wysłuchały krótkiej historii powstania tego dnia, przypomniały sobie najważniejsze postaci ruchu skautowego na świecie i harcerstwa w Polsce. Wykonaliśmy kartki z życzeniami dla zaprzyjaźnionej Gromady Zuchowej "Biedronki" z Jazgarzewa i 50 WDH z Gołkowa. Zuchy uczyły się również harcerskiego szyfrowania.

Morska wyprawa w poszukiwaniu torebki Mamusi Muminka

Na ostatniej zbiórce z cyklu sprawnościowego Muminek, zuchy wyruszyły w morską podróż wykonanymi wcześniej łódkami z kartonów w poszukiwaniu torebki mamusi Muminka. Podczas gry zuchy odwiedzały różne wyspy i wykonywały na nich zadania np. na wyspie Hatifnatów musiały naładować elektrycznością małe stworki, na wyspie samotnej oswoić Bukę w z latarni morskiej wysłać latarką sygnał SOS.