Archiwum zajęć 2018/2019

Wraz z książkami radzę sobie z emocjami - informacje o zajęciach

Zajęcia grupowe o charakterze terapeutycznym z wykorzystaniem tekstów literackich  przeznaczone dla uczniów klas drugich. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w bibliotece szkolnej w godzinach 12:40 – 13:40 (60 minut) i prowadzone są przez psychologa szkolnego p. Katarzynę Tokarską i nauczyciela bibliotekarza p. Teresę Kęciek w oparciu o książkę B. Iberrolii „Bajki, które uczą jak być szczęśliwym".

O żabce, która nie lubiła pocałunków - bezwarunkowa miłość

Dzieci wymyślały na zjęciach różne rodzaje powitań zamiast pocałunków powitalnych.

Kira i zakazane słowa - budowanie pozytywnej samooceny

Po przeczytaniu opowiadania dzieci bawiły sie w zabawę zakazane słowo np. jeśli dziecko otrzymało karteczkę ze zdaniem "Nic mi nie wychodzi" musiało poprawić zdanie na np. "Na pewno są rzeczy, które wychodzą mi całkiem dobrze" itd.

Nasze talenty - budowanie pozytywnej samooceny

Po wysłuchaniu i przeanalizowaniu opowiadania Zuzia i Benito gwiazdy literatury postanowiliśmy pokazać własne talenty.

Nasze talenty - odsłona druga

Na pierwszych zajęciach w talentowym cylku nie wszyscy uczestnicy zdążyli zaprezentować swoje talenty. Kolejne spotkanie pozwoliło na poznanie talentów pozostałych dzieci.

Docenianie wysiłku i wytrwałości

Bajka „Piękna pajęczyna” pozwoliła uświadomić dzieciom jak ważny jest wysiłek wkładany w to co robią, żeby wyszło jak najlepiej, nawet jeśli nie zawsze to się udaje. Popełnianie błędów jest częścią uczenia się i ważne jest aby tego nie wypominać innym ale i samemu ciągle nie wspominać porażek.

Wychowanie w szczerości i uczciwości

W tym cyklu dzieci wysłuchały dwóch bajek o tym jak „Kumotka, Rechota i Skrzekotka wpadły w tarapaty” i „Grzybobranie”, których myślą przewodnią była uczciwość będąca podstawą budowania dobrych relacji między ludźmi i wyrazem szacunku do samego siebie i do innych ludzi.

Te zajęcia prowadziłyśmy z p. Kasią Tokarską przez Skypa, z powodu kontuzji nogi, p. Kasia nie może być z nami w bibliotece, ale jak widać możemy dzięki Internetowi łączyć się i prowadzić zajęcia.

Jesteśmy niepowtarzalni – czyli „Trojaczki wcale nie są podobne”

Kolejna bajka, której bohaterkami są trzy żabki Rechotka, Kumotka i Skrzekotka przypomina nam o szacunku dla wyjątkowości każdego człowieka.

Pożegnalne spotkanie z bohaterami "Bajek, które uczą jak być szczęśliwym"

Katarzyna Tokarska i Teresa Kęciek