Zajęcia ZERO WASTE

We czwartek 12 września, w naszej szkole odbyły się zajęcia ZERO WASTE prowadzone przez Panią Małgorzatę z Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Warsztaty były świetną okazją by przypomnieć sobie o segregacji odpadów ♻

Dzień Kropki

Od pięciu lat 15 września obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem!

Koncert muzyków z Filharmonii Narodowej

We wtorek uczniowie klas 1 -3 wysłuchali koncertu wykonanego przez młodych muzyków Filharmonii Narodowej.

"Nie śmiecimy - sprzątamy" - udział w akcji

„ Nie śmiecimy – sprzątamy” pod takim hasłem tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata – Polska, najmodsi uczniowie wyruszyli do sprzątania okolicy szkoły w piątek 20 września.

Klasa 3b na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Wspaniała wycieczka na Wydział Dziennikarstwa UW. Uczniowie klasy 3b wysłuchali wykładu językoznawcy prof. Dąbkowskiego, nagrali audycję radiową, odwiedzili studio telewizyjne oraz obejrzeli ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Edukacja przez Szachy w klasie 1a

Zajęcia z klasami pierwszymi z Programu Edukacja przez Szachy w Szkole odbywać się będą w  roku szkolnym 2019/20 a także w kolejnych latach.

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 4 października uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Na uroczystości gościliśmy  pana Burmistrza Daniela Putkiewicza oraz panią V-ce Burmistrz Hannę Kułakowską - Michalak.
Wychowawcy i uczniowie klas 3 przygotowali uroczystość ślubowania, na którą licznie przybyli rodzice pierwszoklasistów. W uroczystości wzięli udział członkowie Prezydium Rady Rodziców :  Przewodniczący pan Tomasz Wielechowski, Z-ca Przewodniczącego p. Jolanta Walewska i Sekretarz p. Małgorzata Sas oraz uczniowie klas drugich z wychowawcami.

Zajęcia historyczne prowadzone przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

W klasach 2b, 3a, 3b i 3c rozpoczął się cykl zajęć historycznych prowadzonych przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii - Duch"
Motywem przewodnim zajęć będą "Podróże przez wieki". Tematem pierwszego spotkania byli Grecy na szlakach wielkiej kolonizacji.

W Dniu Drzewa sadzimy swoje drzewka

10 października w Dniu Drzewa sadziliśmy drzewa, które przekazała nam Gmina Piaseczno.

Swoje drzewka zasadziły już klasy 1-3. Kolejne zasadzą klasy 4-6
W całej akcji wielką pomoc nieśli uczniowie klas 8
Specjalne podziękowania dla: Stasia Anusza, Marka Słowińskiego, Bartka Krasuskiego, Sebastiana Szustaka, Jakuba Żuraka , Jarka Gołdyna i czuwającej nad wszystkim przewodniczącej SU Wiktorii Gieruli

Warsztaty "Bliżej pszczół"

Dnia 15.10. 2019 klasa 1b , 1c  i 3b uczestniczyły w warsztatach "Bliżej Pszczół". Poznaliśmy wiele interesujących ciekawostek, spróbowaliśmy pysznego miodu i mogliśmy obejrzeć pracę pszczół.