Akcja Sprzątania świata pod hasłem „Nie ma śmieci są – surowce”

Jak co roku w akcji sprzątania świata uczestniczą placówki oświatowe z terenu gminy Piaseczno. W tym roku pod hasłem  „Nie ma śmieci są – surowce”.

Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do akcji. W piątek 15 września wyszli na ulice naszej miejscowości aby pozbierać śmieci - surowce.
Tegoroczne hasło ma zwrócić uwagę na dostrzeżenie w śmieciach ich surowcowego potencjału. Z większości wyprodukowanych odpadów możemy odzyskać cenne surowce, które mogą zostać powtórnie odzyskane i przetworzone przy niewielkim zużyciu energii. Dlatego każdy z nas powinien przyczynić się do ochrony naszego środowiska, promując selektywną zbiórkę odpadów.

Uczniowie klas 1 - 3  Szkoły Podstawowej wykonały plakaty z surowców wtórnych, zachecające do odzyskiwania tych surowców.

Mamy nadzieję ,że cel edukacyjny został osiągnięty. Rok w rok zauważamy zmniejszającą się ilość śmieci w naszym otoczeniu, teraz te , które jeszcze są trzeba posegregować, aby jeszcze efektywniej chronić nasze środowisko.

Dziekujemy naszym uczniom za udział w akcji.