Projekt "Christmas in our hands"

Projekt "Christmas in our hands" jest realizowany od października 2017 do stycznia 2018 z kilkoma szkołami z krajów UE: Rumunii, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Grecji i Czech.

Krajowe Biuro eTwinning przyznało Krajową Odznakę Jakości za projekt ,,Christmas in Our Hadns" realizowany od listopada 2017 do stycznia 2018 w naszej szkole.

Oto, co pani Elżbieta mówi na temat swojego projektu.

"W tym projekcie wymieniamy ręcznie robione kartki świąteczne między partnerskimi szkołami. Chcemy również udostępnić zdjęcia ręcznie wykonanych świątecznych dekoracji w naszych szkołach i miastach, przybliżając różnorodność kulturową. Główne cele projektu to: rozwijanie przyjaźni ze studentami z innych krajów, poznawanie ich języka ojczystego i tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie kreatywności, poprawianie umiejętności pisanego i mówionego języka angielskiego oraz współpraca w projekcie wykorzystującym narzędzia technologii komunikacyjno-informacyjnej.
Na początku szkoły partnerskie zaprezentują się wzajemnie, udostępniając zdjęcia / filmy z klas lub szkół i dodając znacznik na globalnej mapie ZeeMaps. Każdy uczeń wykonał ręcznie świąteczną kartkę i napisał życzenia świąteczne zarówno w języku angielskim, jak i ojczystym. Będziemy współpracować z naszą szkolną biblioteką i wysyłać inspirujące świąteczne wiersze stworzone przez rodzimych pisarzy lub przez uczniów. W ten sposób będziemy dzielić się naszą kulturą. Szkoły partnerskie wysyłają kartki pocztą na początku grudnia. Wszystkie szkoły będą udostępniać zdjęcia świątecznych dekoracji w Twinspace. Nauczyciele i uczniowie będą współpracować przy użyciu narzędzi ICT. Każda szkoła partnerska przygotuje wystawę ze wszystkimi otrzymanymi kartami. Wreszcie uczniowie i nauczyciele ocenią projekt za pomocą narzędzia ICT."

Jednym z etapów projektu było przygotowanie własnoręcznie kartek świątecznych, napisanie w nich życzeń po angielsku oraz w swoim rodzimym języku. Przygotowaliśmy 65 kart, każda wyjątkowa. Wysłaliśmy je  do szkół uczestniczących w projekcie 8 grudnia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania wideo, w którym możemy podziwiać kartki naszych uczniów.