ZEBRANIE RADY RODZICÓW Data: 16.03.2017 (czwartek)

ZEBRANIE RADY RODZICÓW   Data: 16.03.2017 (czwartek)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 15  przedstawicieli klasowych Rad Rodziców, Dyrektor Perzyna Alina.

Przewodniczący Tomasz Wielechowski powitał zebranych i przedstawił porządek obrad:

1. Edukacja seksualna - propozycje zajęć dla klas 3 gimnazjum
2. Reforma oświaty - informacje po spotkaniu w Gminie
3. Nieobecności nauczycieli, odwoływanie zajęć, zastępstwa.
4. Piknik rodzinny- sprawy organizacyjne

Pani Dyrektor Perzyna Alina przedstawiła skrócony raport z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole przez wizytatorów do spraw ewaluacji. Ewaluacja zewnętrzna polegała na zbieraniu i przeanalizowaniu informacji na temat funkcjonowania szkoły. Skrócony raport jest dostępny na stronie internetowej www.npseo.pl .

Następnie Przewodniczący RR Tomasz Wielechowski przystąpił do omawiania zaplanowanych tematów:

1. Edukacja seksualna - propozycje zajęć dla klas 3 Gimnazjum.
    Program wychowawczo - profilaktyczny jest przeznaczony jedynie dla uczniów klas 3 gimnazjum, RR nie będzie uczestniczyła w wyborze firmy prowadzącej zajęcia. RR przekaże sprawę do decyzji pedagog szkolnej p. Tatiany Raczyńskiej oraz rodziców uczniów kl. 3 Gimnazjum.
  1.  Reforma oświaty - informacje po spotkaniu w Gminie.
    1 marca 2017roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Rad Rodziców z p. v-ce Burmistrz Piaseczna p. Hanną Kułakowską – Michalak. Celem spotkania było przedstawienie ogólnego planu wdrażania Reformy Oświaty. Prezentacja dotyczyła przede wszystkim organizacji i związanych z nią zmian administracyjnych w placówkach oraz przedstawienia zmian obwodów szkół w naszej Gminie.
  1.  Nieobecności nauczycieli, odwoływanie zajęć, zastępstwa.

W dalszym ciągu rodzice zgłaszają uwagi do odwoływanych zajęć lekcyjnych, wyrażają niepokój, że takie działania mogą mieć wpływ na realizację podstawy programowej.
Klasy IV-te przekazały p. Dyrektor zestawienie ilości odwołanych lekcji oraz ilości zastępstw na lekcjach języka polskiego, które są spowodowane nieobecnością nauczyciela prowadzącego lekcje. P. Dyrektor zadeklarowała, że przyjrzy się sprawie i przedstawi propozycje rozwiązania tego problemu.

1. Piknik rodzinny- sprawy organizacyjne.
    Piknik odbędzie się 3 czerwca 2017. Przewodniczący RR poprosił przedstawicieli klas o zaangażowanie się w organizację. Planowane jest rozszerzenie części artystycznej, wszelkie pomysły powinny być zgłaszane do przedstawiciela RR.

Dodatkowe tematy poruszane na zebraniu:

- Problemy na świetlicy – ciąg dalszy. Jeden z rodziców zgłosił problem bezpieczeństwa na świetlicy. Z informacji uzyskanych od rodzica wynika, że nie jest prawidłowo zabezpieczony system odbierania dzieci ze świetlicy. Niejednokrotnie dzieci są odbierane przez osoby do tego nie upoważnione, nie jest to weryfikowane przez pracowników świetlicy. Przewodniczący RR zadeklarował, że zgłosi problem Dyrekcji szkoły oraz bezpośrednio pracownikom świetlicy.

Następne spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 26 kwietnia 2017. Zapraszamy!