ZEBRANIE RADY RODZICÓW Data: 14.05.2015 (czwartek)

ZEBRANIE RADY RODZICÓW   Data: 14.05.2015 (czwartek)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 13 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców.

Przewodnicząca – Katarzyna Makara – przedstawiła plan spotkania:

• zmiana systemu finansowania funduszu Rady Rodziców
  • woda do picia dla dzieci i młodzieży na terenie szkoły
  • bal klas szóstych
  • Piknik Rodzinny 13.05.2015 g. 11-16
  1. W pierwszej części spotkania pani Radna Anna Krasuska poinformowała o zgłoszonej przez nią interpelacji dotyczącej poprawienia bezpieczeństwa wokół naszej szkoły. W jej wyniku możemy oczekiwać m.in., że zostaną poprawione: oznakowanie oraz droga na odcinku Północna – Świerkowa. Prace te powinny być wykonane przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.
  2. Pedagog szkoły pani Bożena Małkowska odniosła się do informacji, zamieszczonej na stronie internetowej w zakładce RR, z ostatniego spotkania dotyczącej warsztatów psychologicznych w naszej szkole. Zamieszczamy list od pani Bożeny wyjaśniający dodatkowo zakres przeprowadzonych zajęć (*).
  3. Pani Dyrektor Alicja Czarnecka poinformowała o planach i przygotowaniach do Pikniku Rodzinnego oraz o rekrutacji do szkoły.
  4. Zebrani Rodzice podjęli uchwałę o ustaleniu minimalnego poziomu składki na fundusz Rady Rodziców. Wysokość składki zostanie ustalona w terminie późniejszym. Musimy także zobligować przewodniczących Rad Klasowych do aktywnego uczestnictwa w procesie zbierania pieniędzy.
  5. Omówione zostały poszczególne elementy organizacyjne zbliżającego się Pikniku Rodzinnego. Zapowiada się atrakcyjnie!
  6. Podpisana została nowa, korzystniejsza dla funduszu Rady Rodziców,   umowa na dostawę wody do picia dla dzieci młodzieży z naszej szkoły. Niestety – po 20 maja br. - dotychczasowy dostawca nie będzie dostarczał wody do szkoły.

Piaseczno, 14.05.2015.

(*)

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 4 w Piasecznie

Szanowni Rodzice,

w odniesieniu do informacji zawartych na stronie szkolnej w zakładce „Rada Rodziców” na temat zajęć z uczniami „prowadzonych przez studentów z Bielska- Białej” , jako pedagodzy - czujemy się w  obowiązku sprostować:

• Zespół Szkól Publicznych współpracuje z Centrum Edukacji i Profilaktyki  z Bielska-Białej od ok. 10 lat.

Zajęcia z uczniami odbywają się w obecności nauczycieli, wychowawców, pedagogów – nikt nie zgłaszał zastrzeżeń ani do treści programowych zajęć, ani do metod pracy z dziećmi. Wręcz przeciwnie – zarówno kadra pedagogiczna, jak uczestnicy (uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum) bardzo wysoko oceniają warsztaty prowadzone przez specjalistów z Bielska –Białej.

Realizowane przez centrum programy podlegają wielostopniowej ewaluacji. O jakości realizowanych projektów świadczą rekomendacje oraz pozytywne opinie takich instytucji jak Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.

Oto link do strony www  Centrum Edukacji i Profilaktyki z Bielska-Białej:  http://www.centrum-edukacji.eu/

• Zajęcia nie są realizowane przez studentów. Wszyscy prowadzący mają doświadczenie zawodowe, ukończone studia wyższe (często dwie specjalizacje) dające im kwalifikacje do pracy z dziećmi, młodzieżą. Ponadto ukończyli specjalistyczne kursy oraz  studium przygotowujące ich do pracy metodami aktywnymi, posiadają certyfikaty wydane przez rekomendowane ośrodki kształcenia.

Informacje na temat osób współpracujących z Centrum Edukacji  i Profilaktyki: http://www.centrum-edukacji.eu/2/26-ludzie

• Zespół prowadzący warsztaty nie przeprowadza żadnych badań uczniów - zajęcia grupowe realizowane są w kręgu.
  • Rodzice klas I-III otrzymali informację pisemną od wychowawców  o terminie zajęć.
  • Szkolny Program Wychowania i Program Profilaktyki opracowany na podstawie misji i wizji szkoły, został zatwierdzony przez Radę Rodziców.

Warsztaty wychowawczo-profilaktyczne wpisują się  w w/w programy, tematyka dostosowana jest do wieku odbiorców oraz problemów zespołów klasowych.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, od przyszłego roku szkolnego, na internetowej stronie szkoły zamieszczane będą informacje na temat zajęć proponowanych w poszczególnych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum.

Bożena Małkowska-Baranowska – pedagog SP3

Tatiana Raczyńska – pedagog Gimn.4