Piknik Rodzinny i Dzień Otwarty

W dniu 4 czerwca br. odbył sie w naszej szkole II Piknik Rodzinny połączony z odbywającym się cyklicznie od kilku lat Dniem Otwartym.

Na odwiedzających naszą szkołę w tym dniu gości , uczniów i rodziców czekało wiele atrakcji.

W trakcie trwania pikniku można było podziwiać występy naszych szkolnych grup artystycznych : grupy gitarowej , tanecznej oraz chóru szkolnego. Z ciekawym repertuarem wystąpili  także soliści - instrumentaliści i wokaliści.

W repertuarze harcerskich i turystycznych piosenek zaprezentowały się zuchy z naszej Zuchowej Gromady.

Odbyły się dwa pokazy karate : karate tradycyjnego i karate Kyokushin. W obu brali udział uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w zajęciach karate oraz  instruktorzy. Instruktorzy karate Kyokushin pokazali swoje nadzwyczajne umiejętności.

Na hallu gimnazjum prezentowane były trzy wystawy : wystawa szkiców i rysunków pana Zbigniewa Przystupy, wystawa fotografii wykonanej na zajęciach artystycznych prowadzonych w klasach drugich naszego gimnazjum, której tematem była "Martwa natura" i "Makrofotografia" oraz wystawa prac plastycznych uczniów oraz nauczyciela plastyki zatytułowana "Mistrz i jego uczniowie".

W ramach Dnia Otwartego dzieci , które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w naszej szkole miały okazję poznać swoich przyszłych wychowawców i zobaczyć sale , w których przyjdzie im zdobywać wiedzę już we wrześniu.

Uczestnikom pikniku  zaprezentowała się  grupa historyczna , przedstawiając historię oręża polskiego.

Członkowie grupy poza pięknymi strojami przywieźli ze sobą sporo broni różnego typu. Podziwiać można było rycerskie zbroje i szlacheckie stroje, można było również założyć rycerski hełm czy szlachecką futrzaną czapkę, stoczyć walkę na miecze i szable , postrzelać z łuku , usłyszeć ile huku robi armata, a nawet dać się zakuć w dyby. Wszystko to przy dowcipnym i ciekawym komentarzu prowadzących pokaz.

Pojawiły się też  bardziej współczesne machiny -  super szybkie motocykle uzbrojone w ogromną liczbę koni mechanicznych.

Samorząd uczniowski zorganizował loterię fantową , gdzie każdy los wygrywał. Samorząd zatroszczył sie również o uczestników pikniku  zaopatrując ich w zimne i gorące napoje oraz słodkie co nieco.

Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pyszne grillowe jedzonko , smalec i ogórki małosolne.

Na szkolnym boisku do sportowej rywalizacji w przeróżnych konkurencjach stanęli : uczniowie , rodzice i nauczyciele.

Dzieciaki mogły do woli wyskakać sie na trampolinie i pozjeżdżać na zjeżdżalni , w przerwach zajadając lody i watę cukrową.

Wydaje się ,że kolejny piknik był całkiem udany. Najważniejsze ,że dopisała pogoda i humory.