Spotkanie z profesorem Leszkiem Balcerowiczem

W dniu 16 czerwca br. odbyło się w naszej szkole spotkanie z profesorem Leszkiem Balcerowiczem.

Spotkanie to było kontynuacją cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi pod wspólnym tytułem "Okno na świat".

Półtoragodzinne spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem miało charakter dialogu . Pan Profesor od początku spotkania poprosił uczniów o zadawanie nurtujacych ich pytań, dotyczących przede wszystkim ekonomii, ale także życia społeczno-ekonomicznego  oraz politycznego  naszego kraju .Wśród pytań uczniowskich dominowały pytania dotyczące pracy naukowej pana Profesora oraz jego przygody z polityką. Pan Profesor odpowiadał na pytania  w sposób wyczerpujący , a jednocześnie starał się wyjaśniać trudne pojęcia  i zasady ekonomii w prosty i przystępny sposób. Sporo miejsca poświęcił  w swych wypowiedziach właściwej postawie obywatelskiej, która w państwie demokratycznym powinna  opierać się na uczestnictwie społeczeństwa w życiu  kraju, przede wszystkim poprzez udział w wyborach, od których tak wiele zależy.

Na zakończenie uczniowie naszej szkoły , którzy zakupili książki autorstwa naszego gościa  stanęli w kolejce po autografy.

Spotkanie z panem prof. Leszkiem Balcerowiczem było zarazem lekcją historii, ekonomii , przedsiebiorczości i wychowania obywatelskiego.