17 czerwca - Dzień PRL-u w naszej szkole

17-go czerwca odbył sie w naszej szkole Dzień PRL-u. Była to ciekawa lekcja historii najnowszej naszego kraju przygotowana przez osoby prowadzące w naszej szkole warsztaty historyczne, nauczyciela historii  oraz  uczniów biorących udział w warsztatach.

Warsztaty historyczne w tym roku szkolnym odbywały sie cyklicznie dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Dotyczyły najnowszej historii Polski, a ich ukoronowaniem był dzień PRL-u właśnie.

W ramach dnia PRL-u  do szkoły zawitała wystawa pt. "Prywaciarze" oraz wystawa prezentująca przeróżne sprzęty pochodzące z tamtego czasu. Były stare radia , budziki , maszyna do pisania, gramofon, maski gazowe, zeszyty , książki , gazety i wiele innych ciekawych eksponatów. Pojawiły się także pojazdy z tamtego czasu : piękna SYRENA i WARTBURG.

Można było podziwiać modę  czasów PRL-u,  posłuchać muzyki, poddać się propagandzie PRL-u oraz zobaczyć bajki dla dzieci i filmy.

Uczniowie zorganizowali miejsce gdzie można było pobawić się w zabawy tamtych czasów np. pokręcić hula-hop czy zagrać w klasy.

W jednej z sal powstało również wnętrze PRL-owskiego sklepu , w którym królowały puste półki i informacje "chwilowo towaru brak".

Na osłodę można było kupić sobie cukrową watę na patyku ukręconą na historycznym sprzęcie.

Obchody Dnia PRL-u były pierwszym takim przedsięwzięciem w naszej szkole,  ale mamy nadzieję, że nie ostatnim.