Zajęcia artystyczne

art

"Edukacja artystyczna stanowi ważny obszar kształcenia i dlatego jej realizacji należy poświęcić dużo uwagi, począwszy od edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. (.....)
Na drugim i trzecim etapie edukacyjnym plastyka i muzyka są zajęciami obowiązkowymi.(.....)

Różnego rodzaju zajęcia artystyczne mają być wybierane przez każdego gimnazjalistę, aby mógł ukształtować w sobie zamiłowanie do jakiejś dziedziny sztuki. Bogactwo szkolnej oferty zajęć artystycznych powinno być zależne od wielkości szkoły, osobistych pasji i zamiłowań nauczycieli, a także od zgłaszanych preferencji uczniów."

(za "Podstawa programowa z komentarzami. Edukacja artystyczna w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum").

W roku szkolnym 2017/2018  będą prowadzone zajęcia artystyczne o profilu muzycznym i plastycznym.

W ramach zajęć muzycznych będą to zajęcia:

1. "Tańce różnych narodów"  - dla klas II gimnazjum

2."Zespół wokalno-taneczy"- dla klas III gimnazjum

W ramach zajęć o profilu plastycznym będą to zajęcia:

1. "Rysunek, malarstwo,rzeźba z elementami fotografii"- dla klas II gimnazjum (jedna grupa)

2. "Fotografia cyfrowa i jej obróbka" - dla klas II gimnazjum (jedna grupa)

3."Pracownia artystyczna z elementami  grafiki multimedialnej, filmu i animacji" - dla klas III gimnazjum (dwie grupy)

Wystawa Fotografii z zajęć artystycznych w roku szkolnym 2017/18

W galerii zostały umieszczone najlepsze zdjęcia wykonane przez uczniów, biorących udział w zajęciach artystycznych - Fotografia cyfrowa i jej obróbka w roku szkolnym 2017/18.

Animacja poklatkowa - zajęcia artystyczne rok szkolny 2015/2016

Prezentujemy animacje wykonane na zajęciach artystycznych 2015/16 przez uczniów klasy III naszego gimnazjum.

Animacje wykonane w technice poklatkowej zostały zmontowane w programie MovieMaker , filmy są krótkie ale kosztowały autorów wiele pracy.

Fotografia 2015/2016

Prezentujemy zdjęcia wykonane na zajęciach artystycznych -  FOTOGRAFII w roku szkolnym 2015/2016.

FOTOGRAFIA - szkolne atelier fotograficzne

Jedną z form realizacji zajęć artystycznych w naszym gimnazjum w latach 2010/11, 2011/12, 2012/13 i 2013/14 była FOTOGRAFIA cyfrowa. Raz w tygodniu nasza pracownia informatyczna zamieniała się w atelier fotograficzne.