Jesteś tutaj:Start / Wolontariat

Wolontariat - "Człowiek tyle jest wart, ile daje z siebie innym"

Opiekunowie wolontariatu: mgr Renata Gołębska, mgr Agnieszka Dzik

Osoby zainteresowane współpracą ze szkolnym wolontariatem prosimy o kontakt z  Tatianą Raczyńską (pedagogiem gimnazjum) tel. 22 /756.75.19 w. 17

Współpracujemy z :

1. Fundacją Pomóż Dorosnąć  http://www.pomozdorosnac.pl/

2. Fundacją Przytul Psa http://www.przytulpsa.pl/

Podziękowanie dla naszych wolontariuszy

Drodzy Darczyńcy,

serdecznie dziękujemy za włączenie się do zbiórki pieniędzy dla zwierząt przebywających  w Fundacji „Maja”!

Dary zostały już przekazane do schroniska, dzięki Wam zebraliśmy 602,2 zł.

Bardzo dziękujemy także  naszym uczniom - wolontariuszom, którzy aktywnie włączyli się do akcji: przede wszystkim Julii Sienkiewicz i Oli Roguszewskiej, Izabelli Frali, Oli Lepiance, Zuzannie Makarze, Weronice Florek, Julii Basałaj i Bartoszowi Lubarskiemu z  klasy IIIA.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Tatiana Raczyńska i Agnieszka Dzik

Wolontariusze w roku szkolnym 2016/17

W roku szkolnym 2016/17 w wolontariacie prężnie działali wolontariusze z klas I, II i III naszego gimnazjum. Oto ich sylwetki:

Zbiórka darów dla schroniska"Na Paluchu" - Podziękowanie.

Drodzy Darczyńcy,

serdecznie dziękujemy za włączenie się do zbiórki darów dla zwierząt, przebywających  w schronisku dla zwierząt Na Paluchu!

Zbiórka darów dla schroniska Na Paluchu

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

organizujemy zbiórkę  darów dla zwierząt przebywających w schronisku „Na Paluchu”.

Marzycielska poczta

"Dzieci z klasy 3, Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołkowie przed świętami Bożego Narodzenia pisały kartki świąteczne do Karolinki, Nikoli oraz Kuby. Radość jaką miały dzieci na twarzach podczas pisania listów jest nie do opisania! :) Cała klasa bardzo mocno się zaangażowała i każdy na miarę swoich sił robił kartkę prosto z serduszka." :)

Relacja dotycząca organizowanej na terenie naszej szkoły akcji "Marzycielska poczya" - https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-3-w-golkowie/

Wolontariat 2015/2016

Nasi wolontariusze pracują w świetlicy szkolnej. Ich praca polega na pomocy  w odrabianiu lekcji  oraz organizowaniu dzieciom czasu wolnego -wspólnie się bawią, rysują, czasem urządzają zajęcia sportowe czy teatralne,  a na koniec sprzątają. Dzieci bardzo lubią kiedy ich odwiedzają starsze koleżanki i koledzy .

Grupa wolontariuszy z klasy IIIB raz na dwa tygodnie jeździ do Domów Dziecka w Łbiskach. Nasza młodzież  pomaga w odrabianiu lekcji  dzieciakom  z placówki a potem organizuje zabawy integracyjne, rozgrywa mecze i  wspólnie gotuje.

Akcje charytatywne i zbiórki w roku szkolnym 2013/14

Przedstawiamy informacje o efektach akcji charytatywnych przeprowadzonych przez szkolny Wolontariat, które odbyły się w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014.

Konkurs - " Szkolny Wolontariat w naszej gminie"

Nasi Wolontariusze zajęli II miejsce w gminnym konkursie dla szkolnych Wolontariatów pt ." Szkolny Wolontariat w naszej gminie".

Spotkanie z Michałem Iwanem

Dnia 29 kwietnia 2013 naszą szkołę odwiedził w ramach Programu Spotkań  z Ciekawymi Ludźmi „Okno na świat”-  Michał Iwan

Koci Azyl

Kochani!

Bardzo wszystkim dziękujemy za udzial w akcji, ktora odbyła się w listopadzie 2012 roku, w naszej szkole. Akcja polegała na zbiórce darów i karmy dla kotów ze schroniska w Konstancinie Jeziornej, z fundacji " Koci Azyl".