im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki"

w Piasecznie

ul. Główna 50

05-500 Piaseczno

Harcerze ZHP

W szkole działa 50 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Bronisława Pietraszewicza "Lota"

Zbiórki w roku szkolnym 2019/2020 będą odbywały się

w co drugi czwartek, w godz. 17:30 - 19:00

Jesteśmy na Facebooku - 50 DH im. Bronisława Pietraszewicza "Lota"

50 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Bronisława Pietraszewicza "Lota" od wielu już lat działa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Piasecznie i należy do  Hufca ZHP  Piaseczno. Aktualnie w drużynie są 4 zastępy harcerzy z klas 4-7 ( Mali Powstańcy, Pegazy, Lotniczki, Sanitariuszki)  oraz patrol starszoharcerski ( od klasy 8 wzwyż ) . Harcerze aktywnie działają podejmując różne służby zarówno na rzecz społeczności lokalnej jak i o zasięgu ogólnokrajowym. Realizują program zgody z celami statutowymi ZHP oraz misją drużyny. Harcerze często uczestniczą w różnych formach pracy- biwaki, rajdy, świeczowiska. Licznie biorą udział w obozach, które są kontynuacją pracy rocznej. Spora część korzysta również z wydarzeń na arenie międzynarodowej takie jak zloty, jamboree.

Kadra drużyny

dh Tomasz Danis - drużynowy

dh Michalina Florjańska – przyboczna, odpowiedzialna za patrol starszoharcerski

dh Patrycja Godlewska – przyboczna , odpowiedzialna za patrol starszoharcerski

dh Małgorzata Wiśniewska

Organizacja Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 3

W dniu 28.10.2019 r.  tradycyjnie przygotowaliśmy zajęcia dla uczniów ze szkoły SP3. W tym roku chcieliśmy między innymi przybliżyć nie tylko postać patrona Tadeusza Zawadzkiego "Zośki",  ale dzieje gminy Piaseczno oraz zachęcić do zabaw z dawnych lat.

Harcerski Turniej Piłkarski

W dniu 13 października 2019 roku na boisku Sparty Jazgarzew odbył się Turniej Piłkarski dla Harcerzy. Jest to wydarzenie, które już od kilku lat organizuje nasza drużyna - harcerze z pomocą rodziców.
Wyjątkowo sprzyjająca była pogoda. Nasza drużyna spisała się bardzo dzielnie. Nie tylko z dużym zaangażowaniem grali na boisku ale wspierali też działania innych drużyn poprzez liczne transfery. Ostatecznie zajęliśmy 1 miejsce. Dodatkowo Łukasz Tymiński został uznany za najlepszego bramkarza turnieju a Julek Walendziak otrzymał tytuł króla strzelców.

Gratulujemy

Jesienny Złaz Hufca

Niedzielnym rankiem w blasku słońca spotkaliśmy się w lesie, w Magdalence. Idąc wyznaczoną trasa poznaliśmy miejsca poświęcone wydarzeniom z okresu Drugiej Wojny Światowej. Po przejściu szlaku spotkaliśmy harcerzy z innych drużyn działających w naszym Hufcu.

Rajd im. Tadeusza Zawadzkiego Zośki i pierwszy biwak

W weekend 14- 15 września 2019 roku harcerze z rana ochoczo wyruszyli na Rajd im. Tadeusza Zawadzkiego Zośki organizowanego przez Szkołę Podstawową w Zalesiu razem Fundacją Dom Zośki. Idąc trasą z Piskórki łącznie przeszliśmy 19 km  poznając ciekawe miejsca przyrody oraz pamięci. Udział w rajdzie stał się dla nas formą rozpoczęcia roku harcerskiego i bierzemy w nim udział od samego początku.