• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1441012
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 185 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Piasecznie

ul. Główna 50 05-502 Piaseczno

tel. 22 7567519

email sp.golkow@wp.pl

Jesteś tutaj:Start / Archiwum 2015/16

Archiwum 2015/16

LATO W MIEŚCIE 2015 - „Wakacje z klasą” w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ZSP w Piasecznie.

Po raz kolejny w Szkole Podst. Nr 3 w Piasecznie przy ul. Głównej 50 zorganizowano akcję LATO  W  MIEŚCIE finansowaną przez Gminę Piaseczno. Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywały się w dniach 01.07. – 17.07.2015  /godz. 9.00 – 14.00/. Akcją objęto 45 uczniów. Dzieci podzielono na trzy grupy według wieku.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 roku we wtorek zainaugurowany został nowy rok szkolny 2015/2016.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

W dniu 25 wrześna odbył sie w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych.

 

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2015 roku

Zgodnie z tradycją naszej szkoły Święto Edukacji Narodowej to dzień , w którym w szkole nie ma zajęć edukacyjnych. Spotkaliśmy się jednak w pięknych galowych strojach aby uroczyście przywitać brać klas pierwszych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz podziękować nauczycielom i innym pracownikom szkoły za ich trud i serce wkładane w pracę z dziećmi i młodzieżą.

I miejsce w gminnym konkursie profilaktycznym „Sport, muzyka pasja jako antydopalacze”

W ramach akcji, której organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, a pomysłodawczyniami i współkoordynatorkami Renata Nastańska i Monika Kluź, został przeprowadzony szereg działań, które miały przeciwdziałać rozpowszechnianiu dopalaczy wśród młodzieży.

 

Jedną z form działań profilaktycznych był konkurs na prezentację multimedialną dla młodzieży z klas VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Piaseczno pt.Sport, Muzyka, Pasja, jako antydopalacze”.

Apel z okazji Święta Niepodległości 11-go listopada

Święto Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej uczcili uroczystym apelem przygotowanym przez klasę 4a pod opieką pań Agnieszki Dzik i Kasi Rosłon.

Oto fotorelacja z tej uroczystości .

Podsumowanie szkolnego konkursu „W świecie baśni braci Grimm”.

W konkursie „W świecie baśni braci Grimm” dla klas I-III wzięło udział 62 uczniów.

W konkursie plastycznym skierowanym do klas pierwszych wzięło udział 23 uczniów (Ia – 2, Ib – 11, Ic – 10). 

W konkursie czytelniczym dla klas II i III wzięło udział 39 uczniów, w tym 20 z klas drugich (IIa – 4, IIb – 4, IId – 7, IIe – 5) oraz 19 z klas trzecich (IIIa – 11, IIIb – 3, IIIc – 5).

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych.

Koncert Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W poniedziałek 23 listopada mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był zorganizowany z inicjatywy p. Katarzyny Rosłon Koncert Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W programie koncertu mogliśmy usłyszeć patriotyczne utwory w wykonaniu uczniów, nauczycieli, szkolnego chóru i harcerzy.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Szczepańską – pisarką, autorką książek dla dzieci i dorosłych.

W czwartek 27 listopada uczniowie klas 1 – 3 Szkoły podstawowej spotkali się z p. Agnieszką Szczepańską autorką serii książek dla dzieci „Patka i Pepe”. Spotkanie w czterech 45 minutowych odsłonach przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze, dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały opowieści pani Agnieszki i chętnie zadawały pytania.

Wyniki konkursu dla szkół "Europejska ozdoba choinkowa"

Komisja konkursowa  Punktu Informacji Europejskiej "Europa Direct - Piaseczno" dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu  "Europejska Ozdoba Choinkowa", w którym 3 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła Weronika Florek uczennica klasy I a.