Jesteś tutaj:Start / BIBLIOTEKA / Biblioterapia

Biblioterapia

Bajkowy "Mam Talent"

Dzieci na te zajęcia przygotowały prezentacje swoich talentów. Na kilka minut każde dziecko zamieniało się w gwiazdę spotkania i przedstawiało zebranym swój talent. Było to pierwsze spotkanie w tym cyklu, ponieważ nie wszyscy zdążyli w ciągu 45 min. przedstawić swoje umiejętności, czeka nas więc jeszcze jedno wspaniałe spotkanie.

Kira i zakazane słowa – budowanie pozytywnej samooceny

Pozytywna samoocena to cenna umiejętność, która pozwala czuć się dobrze we własnej skórze. Budowanie wiary we własne siły jest budowaniem przekonania, że ma się wszelkie potrzebne w życiu kompetencje.

Dzieci przed przeczytaniem bajki na podstawie przekazywanych im informacji odgadywały, kto będzie bohaterem spotkania. W zabawie ruchowej dzieci zamieniały się w mrówki, które musiały współpracować by wykonać zadanie.

Zajęcia miały za zadanie uświadomić dzieciom jakie talenty w nich drzemią.

W poszukiwaniu inteligencji społecznej

Żyjemy w świecie pełnym problemów. Aby je rozwiązać powinniśmy jak najlepiej korzystać z rozmaitych rodzajów inteligencji. Być może zaakceptowanie inteligencji wielorakich i rozlicznych sposobów, w jaki objawiają się one w ludziach, jest pierwszym ważnym krokiem na tej drodze.

Na zajęciach z „Bajkami, które pomagają odkrywać talenty” wkraczamy razem   z dziećmi na drogę, której celem jest odkrywanie w nas wszelkich rodzajów inteligencji.

Poznaliśmy już cel naszej wędrówki, wyruszyliśmy razem z uczniami ze szkoły na planecie Ziemia do szkoły na planecie Pegaz i spotkaliśmy nowych bohaterów książki. Cel pierwszych zajęć to inteligencja społeczna.

Wraz z książkami radzę sobie z emocjami

Drugi cykl zajęć grupowych o charakterze terapeutycznym z wykorzystaniem tekstów literackich przeznaczonych dla uczniów klas drugich. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w bibliotece szkolnej w godzinach 7:45 – 8:30 (45 minut) i prowadzone są przez psychologa szkolnego p. Katarzynę Tokarską i nauczyciela bibliotekarza p. Teresę Kęciek w oparciu o książkę  B. Iberrolii „Bajki, które uczą jak być szczęśliwym".

Wraz z książkami odkrywam swoje talenty

Zajęcia grupowe o charakterze terapeutycznym z wykorzystaniem tekstów literackich przeznaczone dla uczniów klas trzecich. Zajęcia odbywają się w piątki w bibliotece szkolnej  w godzinach 12:40 – 13:25 (45 minut) i prowadzone są przez psychologa szkolnego p. Katarzynę Tokarską i nauczyciela bibliotekarza p. Teresę Kęciek w oparciu o książkę B. Iberrolii „Bajki, które pomagają odkryć talenty". Zajęcia są kontynuacją wcześniejszego cyklu „Wraz z książkami radzę sobie z emocjami”.