Harcerskie Archiwum 2018/2019

III Rajd Pieszy im. Tadeusza Zawadzkiego Zośki

15 września 2018
III Rajd Pieszy im. Tadeusza Zawadzkiego Zośki zorganizowany przez Fundację Dom Zośki.
Tym razem wybraliśmy trasę z Cieciszewia. Mimo padającego deszczu z uśmiechem na ustach pojawiliśmy się na punkcie startu przy pomniku upamiętniającym powstańców z 1863 r. Przemierzając wyznaczonym przez organizatorów  szlakiem, odkryliśmy wiele miejsc pamięci związanych z różnymi okresami historii w naszym kraju.  Poza tym poznaliśmy piękne miejsca w Lasach Chojnowskich podziwiając przyrodę.

W tym roku nasza trasa miała 21 km. Za rok czwarta i niestety już ostatnia z Magdalenki.

Biwak

12 października 2018 roku odbył się nasz pierwszy biwak harcerski w tym roku.

Jesienny Złaz Hufca

13 października odbył się Złaz Jesienny Hufca, który oficjalnie rozpoczyna rok harcerski u nas.

Gra terenowa "Piłsudski w podróży"

Dzień Patrona w Szkole przy której działamy to dla nas ważne wydarzenie. Jak co roku przygotowaliśmy grę terenową dla uczniów.

Turniej pilkarski dla harcerzy

28 października 2018 roku na długo zagości w naszej pamięci. Tego dnia bowiem w Jazgarzewie na boisku Sparty  zagościli harcerze.

1 Listopada - służba na cmentarzu

My harcerze z 50 WDH wiemy co to służba. Dlatego też pamiętamy o grobach poległych żołnierzy. co roku nasza drużyna porządkuje mogiły harcerskie na pobliskim cmentarzu w Jazgarzewie. A w dniu 1 listopada tradycyjnie pełnimy wartę