Udział w Akcji Sprzątanie świata

„ Nie śmiecimy – sprzątamy” pod takim hasłem tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata – Polska, nasi uczniowie wyruszyli do sprzątania okolicy szkoły w piątek 20 września.

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

Pierwsze tygodnie nauki za nam. W klasach wybrano już Samorządy klasowe. We wtorek 24 września społeczność uczniowska wybierała kandydatów do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie wybierali przewodniczącego, zastępcę i skarbnika z grona ubiegających się  o te stanowiska kandydatów z klas IV - VIII.

Uczniowie z klasy 5a i 5b w Labosferze

26.09 klasy 5a i 5b uczestniczyły w wycieczce do laboratorium Labosfera w pobliskiej Baniosze. W trakcie warsztatów dzieci przeprowadziły samodzielnie kilka ciekawych eksperymentów a na koniec uczestniczyły w pokazie z suchym lodem. Wszystko odbywało się w bezpiecznej, naukowej atmosferze

Młodzi głosują

W ramach programu "Młodzi głosują" realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczniowie naszej szkoły 11 pażdziernika wzięli udział w szkolnych wyborach oddając głosy na konkretne komitety wyborcze.

Więcej o programie: https://mlodziglosuja.pl/strona/1-o-programie/

Klasy 5c i 5d w teatrze Capitol na przedstawieniu "Friends"

Uczniowie zobaczyli piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten poruszał ważne tematy, mówił o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne!

Degustacja świeżych soków owocowych

W ramach Programu dla Szkół "Warzywa i owoce w szkole" uczniowie klas 4 - 5  mieli okazję we czwartek 31 października, spróbować swieżo wyciskanych soków marchwiowo - jabłkowych.

Zbiórka na operację

Klasa 6 b wraz z wychowawcą Panią Zuzanną Sochą zorganizowała wspaniałą akcję charytatywną dla naszego absolwenta Huberta Lewińskiego, aby pomóc jego rodzicom w zbiórce pieniędzy na operację.

I miejce w Gminnych zawodach w unihokeju

4 listopada na hali sportowej naszej szkoły odbyły się Gminne zawody w unihokeju. Drużyna chłopców z klas 4 - 6 zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal w tych zawodach.

Klasa 5d w Laser Camp

6 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klasy 5 d pojechali do Piaseczna na wycieczkę. W Laser Camp, oprócz gry zespołów z bronią laserową, były warsztaty chemiczne.