Harcerskie Archiwum 2019/2020

Rajd im. Tadeusza Zawadzkiego Zośki i pierwszy biwak

W weekend 14- 15 września 2019 roku harcerze z rana ochoczo wyruszyli na Rajd im. Tadeusza Zawadzkiego Zośki organizowanego przez Szkołę Podstawową w Zalesiu razem Fundacją Dom Zośki. Idąc trasą z Piskórki łącznie przeszliśmy 19 km  poznając ciekawe miejsca przyrody oraz pamięci. Udział w rajdzie stał się dla nas formą rozpoczęcia roku harcerskiego i bierzemy w nim udział od samego początku.

Jesienny Złaz Hufca

Niedzielnym rankiem w blasku słońca spotkaliśmy się w lesie, w Magdalence. Idąc wyznaczoną trasa poznaliśmy miejsca poświęcone wydarzeniom z okresu Drugiej Wojny Światowej. Po przejściu szlaku spotkaliśmy harcerzy z innych drużyn działających w naszym Hufcu.

Harcerski Turniej Piłkarski

W dniu 13 października 2019 roku na boisku Sparty Jazgarzew odbył się Turniej Piłkarski dla Harcerzy. Jest to wydarzenie, które już od kilku lat organizuje nasza drużyna - harcerze z pomocą rodziców.
Wyjątkowo sprzyjająca była pogoda. Nasza drużyna spisała się bardzo dzielnie. Nie tylko z dużym zaangażowaniem grali na boisku ale wspierali też działania innych drużyn poprzez liczne transfery. Ostatecznie zajęliśmy 1 miejsce. Dodatkowo Łukasz Tymiński został uznany za najlepszego bramkarza turnieju a Julek Walendziak otrzymał tytuł króla strzelców.

Organizacja Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 3

W dniu 28.10.2019 r.  tradycyjnie przygotowaliśmy zajęcia dla uczniów ze szkoły SP3. W tym roku chcieliśmy między innymi przybliżyć nie tylko postać patrona Tadeusza Zawadzkiego "Zośki",  ale dzieje gminy Piaseczno oraz zachęcić do zabaw z dawnych lat.