Obowiązkowa inwentaryzacja źródeł ciepła

Szanowni Państwo,

na terenie Gminy Piaseczno prowadzona jest obowiązkowa inwentaryzacja źródeł ciepła we wszystkich domach i lokalach użytkowych (dotyczy również firm). Jest to spis kotłów (dowolne paliwa), które są użytkowane do ogrzewania budynków w gminie. Obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji wynika bezpośrednio z zapisów programu MIWOP, programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Spis może zostać dokonany z wykorzystaniem kilku metod. Do przeprowadzenia inwentaryzacji potrzebne będą podstawowe informacje o sposobie ogrzewania (moc pieca, rodzaj opału, ilość zużywanego paliwa w skali roku itp.). Większość danych możliwa jest do weryfikacji na tabliczce znamionowej znajdującej się na kotle.

• Jeżeli mieszka Pan/i w bloku ogrzewanym z miejskiej sieci ciepłowniczej prosimy o zignorowanie wiadomości - dane dostarczą nam zarządcy
  • Jeżeli mieszka Pan/i w indywidualnym gospodarstwie domowym prosimy o wykonanie inwentaryzacji już teraz
  • Jeżeli ma Pan/i kilka nieruchomości na terenie Gminy Piaseczno należy wypisać osobny formularz dla każdej z nich
  • Spis dotyczy wszystkich nieruchomości na terenie gminy
  • Jeżeli spis został już dokonany - dziękujemy
  • Inwentaryzacja jest obowiązkowa dla Gminy Piaseczno. Prosimy poinformować o niej współpracowników, znajomych, bliskich.

Zachęcamy do spisu przez Internet. Całość zajmie nie więcej niż 5 minut.