Konkurs ekologiczny "Jestem EKO"

Ruszyły zapisy do drugiej edycji konkursu ekologicznego „Jestem Eko” organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. To propozycja przygotowana z myślą o uczniach klas IV-VIII szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. Zgłoszenia można przesyłać do 18 października. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.

Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia, a poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu zadanie „Eko-Działanie”, które usystematyzuje zdobytą wiedzę i zachęci uczniów do dalszej aktywności na rzecz ochrony środowiska.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Do wygrania są:

• nagroda główna w wysokości 5 000 zł,
  • nagroda „Złote Eko-Działanie” w wysokości 4 000 zł,
  • cztery wyróżnienia w wysokości 1 000 zł każde.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w materiałach dołączonych do wiadomości.

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki