Spotkanie z europosłem Pawłem Zalewskim

W dniu 13 kwietnia br. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole, europosła p. Pawła Zalewskiego. Okazja do tego spotkania była podwójna, ponieważ p. Paweł Zalewski przybył do nas, jako patron szkolnego konkursu „Europa zaczyna się w naszej szkole” oraz jako gość cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi „Okno na świat”.

Konkurs adresowany do uczniów naszego Gimnazjum przebiegał w dwóch etapach ( o pierwszym etapie pisaliśmy wcześniej). W II etapie uczestnicy przystąpili do testu wiedzy o Unii Europejskiej.

W II etapie konkursu zwyciężyli :

Stanisław Małkowski, Mikołaj Miąsko, Grzegorz Kobla, Anna Walczak – laureaci wraz z opiekunką konkursu  p. Renatą Gołębską zostali zaproszeni przez europosła p. Pawła Zalewskiego na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego do Brukseli.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych – burmistrz Piaseczna p. Zdzisław Lis i radny Michał Rosa.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki  współpracy i ogromnemu  zaangażowaniu Rady Rodziców, której przewodniczy p. Kamilla Gibas, prowadząca spotkanie z europosłem.

Eurodeputowany na koniec spotkania podziękował za ciepłe przyjęcie i dyskusję, oraz wyraził swoje uznanie na temat wiedzy naszej młodzieży na temat aktualnych problemów jak, np. ACTA.

Relacja ze spotkania z europosłem p. Pawłem Zalewskim oraz informacje o konkursie 'Europa zaczyna się w naszej szkole' znalazły się również na prywatnej stronie europosła. Zapraszamy do odwiedzenia tej strony: http://www.pawelzalewski.eu/dzialalnosc-posla/691,final-konkursu-europa-zaczyna-sie-w-naszej-szkole.html