Gminny konkurs matematyczny „Mały Pitagoras” dla klas trzecich SP

Jak co roku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie matematycznym Mały Pitagoras organizowanym przez  metodyków edukacji wczesnoszkolnej.

Uczniowie do tego konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli od września.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy i drugi etap odbył się w naszej szkole. Natomiast trzeci etap - gminny  odbył się 14 kwietnia w SP w Józefosławiu .

W ostatnim etapie, w którym wzięło udział prawie osiemdziesięciu uczniów z wszystkich szkół z gminy Piaseczno, naszą szkołę reprezentowało dziesięciu uczniów z klas trzecich. Zadania konkursowe podzielone były na część testową oraz zadania otwarte. Aby rozwiązać zadania należało wykazać się logicznym myśleniem, umiejętnością rozwiązywania trudnych zadań złożonych oraz poprawnością obliczeń.  Zadania jak co roku były trudne, ale nasi uczniowie poradzili sobie z ich rozwiązaniem.

Pierwsze miejsce zajął Maksymilian Zaron – kl. III c, trzecie miejsce zajęły Dominika Strzyga i Patrycja Godlewska z kl. III b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!