Gminny konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii” dla klas trzecich SP

Jak co roku uczniowie klas trzecich SP wzięli udział w konkursie ortograficznym Mistrz ortografii organizowanym przez  metodyków edukacji wczesnoszkolnej.

Uczniowie do tego konkursu przygotowywali się od dłuższego czasu. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy i drugi etap odbył się w naszej szkole. Natomiast trzeci etap - gminny  odbył się 21 kwietnia w SP w Głoskowie . W ostatnim etapie, w którym wzięło udział prawie sześćdziesięciu uczniów z wszystkich szkół z gminy Piaseczno, naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic z klasy III a i III b. Żeby bezbłędnie napisać dyktando (W oczekiwaniu wiosny) w etapie finałowym należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych i  interpunkcji  oraz umieć je zastosować. Nasze uczennice  bardzo dobrze poradziły sobie z poprawnym napisaniem dyktanda i zajęły wysokie miejsca.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Basałaj – kl. III a, trzecie miejsce zajęły Weronika Florek z kl. III a  i Dobrawa Tarnowska z kl. III b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!