I miejsce na XIII Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA 2012

20 kwietnia nasz teatr "Pół Żartem Pół Serio" wystąpił na XIII Festiwalu Małych Form Teatralnych organizowanym przez Dom Kultury w Piasecznie. Celem konkursu EFFKA jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną.

Teatr "Pół Żartem Pół Serio" powstał w tym roku i został stworzony przez p. Ewelinę Kurasiewicz. W skład grupy teatralnej wchodzi cała klasa I c.

Zadebiutowaliśmy przedstawieniem pt. "Skrzydlata opowieść", które osiągnęło pełny sukces, bo zajęło I miejsce na festiwalu ! Do osiągnięcia tak wysokiego wyniku przyczyniła się  miedzy innymi piękna gra aktorów pierwszoplanowych - bocianów, którzy zachwycili Jury i otrzymali dyplom dla "Rodziny Bocianów" za kreacje aktorskie. Aktorzy , którzy nas oceniali zwrócili także uwagę na umiejętność  zabawy na scenie i spontaniczność u naszych dzieci oraz brak pewnej maniery pojawiającej się u artystów.

Uwadze Jury nie uszły nasze piękne dekoracje z papieru i elementy strojów ( kwiaty, motyle, drzewko, dzioby , skrzydła) zrobione wspólnymi siłami z rodzicami i dziećmi, skutkiem czego było zdobycie nagrody za scenografię.

Udział w festiwalu był dla nas wspaniałą przygodą oraz okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy z zakresu gry aktorskiej, gdyż uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez Michała Malinowskiego "Tworzenie słowem" oraz spektaklach w wykonaniu innych teatrów.