Lekcja historii - Prezentacja Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego

Dnia 17.01 2011 odbyły się w naszej szkole prelekcje na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię. Prelekcje poprzedzone były pojawieniem się na parterze naszego gimnazjum wystawy poświęconej polskiemu lotnictwu w czasie II wojny światowej. Autorami prelekcji i wystawy byli członkowie Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego.

Prelekcje odbyły się dwukrotnie tego dnia: oddzielnie dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Były przygotowane w formie prezentacji opatrzonej ciekawym komentarzem, a ich atrakcyjność podnosiły rekwizyty z czasów II wojny światowej. Mundury pilotów, kombinezony obsługi technicznej i ekwipunek służb naziemnych. Oczywiście wszystkiego można było dotknąć a nawet na chwilę przeistoczyć się w postaci z tamtych historycznych czasów.Żywe lekcje historii zostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

Więcej informacji na temat działalności Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego mozna znaleźć na stronie www.lotnictwopolskie.org.pl.