Konkurs "ekstraKlasa" dla najbardziej życzliwej i tolerancyjnej klasy

Konkurs  "ekstraKLASA" o  tytuł najbardziej życzliwej i tolerancyjnej klasy w Szkole Podstawowej Nr 3 i  Gimnazjum Nr 4 w Zespole Szkół Publicznych w Piasecznie został rozstrzygnięty.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 21 marca br.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy została przyznana nagroda dla najbardziej zgranej klasy na trzech etapach edukacyjnych:

Ø I klasy I-III  szkoły podstawowej,

Ø klasy IV-VI  szkoły podstawowej,

Ø klasy I-III gimnazjum.

Nagroda przypadła klasie, która propaguje ważne w naszej szkole wartości: szacunek, życzliwość, tolerancję.

Chcemy, żeby nasza szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, gdzie każdy uczeń może być sobą, akceptując jednocześnie prawo do tego samego pozostałych członków wspólnoty.

Pragniemy, by absolwenci ciepło i ze wzruszeniem wspominali szkołę po wielu, wielu latach :-)

Nagrodę przyznaje społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele.

Zwycięskie klasy wyłoniło jury w składzie:

wicedyrektor, pedagog, psycholog, opiekun Samorządu Uczniowskiego

oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego lub jego zastępca,

przewodniczący Rady Rodziców lub jego zastępca.

Jury ustaliło zwycięzcę w oparciu o bieżącą analizę sytuacji w zespołach klasowych / rozmowy z wychowawcami, ilość interwencji dotyczących przemocy rówieśniczej / oraz wyniki ankiet przeprowadzonych w klasach i wśród nauczycieli.

Pierwsi laureaci nagród zostali ogłoszeni podczas uroczystej gali pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, tj. 21 marca 2011r.

Tytuł „ekstraKLASA" uzyskały:

klasa  III B   Szkoły Podstawowej Nr 3

klasa  IV B   Szkoły Podstawowej Nr 3

klasa  III B   Gimnazjum Nr 4

Nagrody indywidualne ZOŚKI od zespołu klasowego w dziedzinie życzliwości i tolerancji -

dla trzech najwyżej punktowanych osób w klasie lub dla osób, które uzyskały 8 lub więcej głosów

KLASA IV A

Mikołaj Miąsko

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Rada Rodziców

Regulamin konkursu "ekstraKlasa": http://www.zsppiaseczno.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,341,386

wiosna

Uroczystości gali "ekstraKlasa" dla najmłodszych uczniów naszej szkoły uświetniły występy  klas I-III szkoły podstawowej. Na koncert - "Powitanie wiosny" wszystkie klasy przygotowały piosenkę z układem choreograficznym i wiosennymi elementami kostiumów.

Było kolorowo , wesoło , jak na powitanie najpiękniejszej pory roku przystało.Smile