Jesteś tutaj: Start / Chór Szkolny

Chór Szkolny

bchorszkolny

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania dziewczęta i chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Udział w zajęciach chóru daje możliwość doskonalenia umiejetności wokalnych.

Dla wszystkich , którzy w przyszłości marzą o śpiewaniu to doskonała forma nauki.

chor

prowadzący :

p. Paweł Ginda

 

 

Chór Zespołu Szkół Publicznych w Piasecznie (Gołkowie) powstał w roku 2007 ,  w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - " Śpiewająca Polska". Celem programu jest umuzykalnienie i rozśpiewanie społeczeństwa a w szczególności dzieci i młodzieży.

Chóry   szkolne  objęte  tym   programem,   zobowiązane   są  do   dwóch  prób  w tygodniu i uczestniczenia w Przeglądach i Festiwalach chórów.

Nasz chór jest objęty programem "Śpiewająca Polska" od sześciu lat, czyli od początku swojego istnienia. Reprezentujemy wysoki poziom artystyczny, co zostało dostrzeżone  niejednokrotnie przez Komisje Festiwali i Jury Przeglądów. Sukcesywnie zespół zajmował  2 i 1 miejsca. Chór występował na Przeglądach Kolęd w Warszawie, Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Zalesiu Dolnym, Przeglądzie Chórów Szkolnych w Sobikowie, Przeglądzie Chórów w Zalesiu i Piasecznie.

Przede wszystkim jednak, Chór bierze czynny udział w życiu szkoły, uczestnicząc w akademiach i uroczystych apelach.

Chór nie tylko brzmi pięknie ale również pięknie się prezentuje, dzięki jednakowym strojom, w których występuje podczas uroczystości.

ptaszki

W plikach do pobrania - utwory śpiewane przez nasz chór na IV Mazowieckim Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej VENITE ADOREMUS (możecie je odsłuchać w programie MEDIA PLAYER).

Artykuły

Występ na Wigilii w MEN

2014-01-24
Powiększ zdjęcie

20 grudnia 2013 r. chór szkolny wraz z chórem Misso Musica z Zalesia Dolnego pod dyrekcją p. Pawła Gindy uświetnił wigilię w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej o: Występ na Wigilii w MEN

Chór szkolny

2010-05-12
Powiększ zdjęcie

11 listopada 2012

2012-12-27
Powiększ zdjęcie

W ramach uroczystości gminnych z okazji Święta Niepodległości, które miały miejsce na rynku w Piasecznie nasz szkolny chór zaśpiewał kilka patriotycznych pieśni.

Czytaj więcej o: 11 listopada 2012

I Miejsce w IV Mazowieckim Festiwalu VENITE ADOREMUS 2012

2012-10-09
Powiększ zdjęcie

Chór szkolny 6 października 2012 r. wyśpiewał I Miejsce w kategorii Zespoły Dziecięce w IV Mazowieckim Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej VENITE ADOREMUS

Czytaj więcej o: I Miejsce w IV Mazowieckim Festiwalu VENITE ADOREMUS 2012

Złoty Dyplom w Regionalnym przeglądzie kolędowym programu Śpiewająca Polska

2011-12-16
Powiększ zdjęcie

W dniu 11 grudnia 2011 rokuChór naszej szkoły pod dyrekcją pana Pawła Gindy wyśpiewał sobie Złoty Dyplom w Regionalnym Przegladzie Kolędowym programu Śpiewająca Polska.

Czytaj więcej o: Złoty Dyplom w Regionalnym przeglądzie kolędowym programu Śpiewająca Polska

Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009

2011-12-16
Powiększ zdjęcie

Pliki do pobrania

Kalendarium

Sobota, 2018-03-17

Imieniny: Reginy, Patryka

Statystyki

  • Odwiedziny: 1301161
  • Do końca roku: 289 dni
  • Do wakacji: 97 dni