Dzień Europy 2017

W dniu 9 maja 2017 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum świętowali Dzień Europy. Koordynatorami wszystkich wydarzeń w szkole były nauczycielki, które brały udział w wyjazdach szkoleniowych finansowanych z projektu PO WER.

O godzinie 11.40 odbył się specjalny apel dla klas 1-3, który prowadziły pani Elżbieta Szulborska oraz pani Katarzyna Rosłon. Pani Elżbieta Szulborska wykonała flagi wszystkich państw Unii Europejskiej, które udekorowały ściany i okna w holu gimnazjum. Uczniowie z klasy 3e pod kierownictwem pani Anny Gindy zaśpiewali hymn Unii Europejskiej. Następnie dzieci obejrzały krótki film o Unii Europejskiej. Kolejną atrakcją były występy wokalne i taneczne. Klasa 2a wspierana przez panią Iwonę Bryndę zaprezentowała układ taneczny do piosenki o krokodylu w języku niemieckim. Klasa 3b wraz z panią Olgą Maciejewską zaśpiewała piosenkę po niemiecku. Finalistki Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej z klasy 3c zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Na koniec wszyscy uczniowie odśpiewali hymn Unii Europejskiej.

Uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w kilku konkursach, których organizatorem była pani Kamila Michalik. Mogliśmy oglądać stoiska kulinarne oraz odgadywać kraje Unii po flagach i konturach. Dodatkowo w całej szkole ukryte były zagadki dotyczące krajów członkowskich.

Kolejny Dzień Europy już za rok!