Pasowanie na ucznia - Dzień Edukacji Narodowej

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych w Święto Edukacji Narodowej.

W tym roku 15 października  dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów przez p. Dyrektor Annę Krasuską. Uroczystosć pasowania prowadziła p. Katarzyna Kiljańska z trzecioklasistami. Przed pasowaniem pierwszaki przeszły test umiejętności przygotowany przez uczniów z klas drugich i trzeciej. Uczniowie spisali się śpiewająco. Pani Dyrektor Anna Krasuska pasowała dzieci na uczniów ogromną kredką, którą „wyczarowała” z pomocą dzieci obecnych na uroczystości.

Nowo pasowani uczniowie otrzymali tarcze, dyplomy i legitymacje uczniowskie w oprawkach ufundowanych przez Radę Rodziców. Samorząd uczniowski również obdarował pierwszaków.

Przewodniczący Rady Rodziców p. Tomasz Wielechowski złożył życzenia nauczycielom i Dyrekcji Szkoły.