„Kora i Demeter” przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego

We czwartek wieczorem mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie teatralne „Demeter i Kora” w wykonaniu aktorów ze Szkolnego Koła Teatralnego. Spektakl wyreżyserowały p. Ewa Majewska i p. Zuzanna Socha.

Na licznie zgromadzoną publiczność – rodziców, uczniów szkoły oraz gości czekała prawdziwa uczta duchowa. Na przedstawieniu gościliśmy Burmistrza Piaseczna p. Daniela Putkiewicza, Wiceprzewodniczącą Rady miejskiej p. Magdalenę Woźniak oraz Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców p. Jolantę Walewską.

Widzowie zobaczyli opowieść o władcy podziemi Hadesie, który porwał Korę - córkę bogini Demeter. Zrozpaczona matka rzuciła klątwę na ziemię, by ta nie rodziła więcej plonów.

Zeus zgodził się, aby Kora część roku spędzała u matki a część u Hadesa, jako Persefona – pani podziemnego królestwa. Od tego czasu wiosną Demeter stroiła ziemię w radosne szaty na powitanie córki a jesienią na rozstanie płakała deszczem.