St. Patrick’s Day - Irlandzkie święto w Szkole

W poniedziałek 18 marca, w ramach programu PO WER uczniowie naszej Szkoły  obchodzili dzień św. Patryka. Uroczystość ta stanowiła pierwsze wydarzenie z cyklu „Poznajemy kraje Europy”. Obchody irlandzkiego święta były przygotowane i zrealizowane przez nauczycieli języka angielskiego i uczniów starszych klas przy wsparciu całej społeczności szkolnej.

Tego dnia Szkoła była przed wszystkim zielona od przebranych uczniów    i licznych koniczynek, kolorowa od tęcz i wesoła od gwaru uśmiechniętych dzieci. Młodzież zmierzyła się z wieloma konkursami, w które zaangażowano wszystkich pracowników Szkoły. Najmłodsza grupa uczniów namalowała portrety skrzata Leprikona, dzięki czemu jedna ze ścian na korytarzu szkolnym zamieniła się w galerię sztuki. Klasy 4-6 przygotowały kapelusze dla skrzata Leprikona, wśród których wyłoniono najładniejsze. Na najstarszych uczniów czekały quizy z historii, kultury i geografii Irlandii.

Loteria fantowa zachęcała do spróbowania szczęścia zielonymi fantami. Przebrani uczniowie byli częstowani zielonymi słodyczami a na poszukiwaczy srebrnych koniczynek czekały złote monety umieszczone w garncu na końcu tęczy.