Projekt eTwinning „Podróże po krajach Unii Europejskiej”

Podczas swojego pobytu w Anglii pani Anna Ginda obserwowała zajęcia w szkole podstawowej Queens Park Academy. Zainspirowana stosowaną tam metodą projektu postanowiła wdrożyć ją w pracy ze swoimi uczniami z klasy trzeciej. Z pomocą pani Elżbiety Szulborskiej zrealizowała krajowy projekt eTwinning ze Szkołą Podstawową w Głazowie pt. „Podróże po krajach Unii Europejskiej”. Celem projektu było poznanie podstawowych informacji o krajach członkowskich Unii Europejskiej, poznanie hymnu UE oraz rozwijanie szeregu umiejętności m.in. współpracy w grupie, wykorzystywania TIK oraz umiejętność publicznego prezentowania swojej pracy.

Uczniowie wykorzystywali technologie informatyczno-komunikacyjne i tradycyjne (książki, mapy, atlasy, przewodniki), aby zgromadzić materiały do swoich plakatów prezentujące wybrane kraje UE. Następnie prezentowali je w klasie oraz na stronie Twinspace. Na zakończenie projektu odśpiewali hymn UE na szkolnym apelu z okazji Dnia Europy. Projekt bardzo spodobał się uczniom i ich rodzicom, a pani Ginda już planuje kolejne projekty ze swoimi wychowankami.