Projekt eTwinning w świetlicy „Zwierzęta świata”

W październiku 2017 pani Marzena Wyszkowska, uczestniczka projektu PO WER, wzięła udział w seminarium kontaktowym w Kazimierzu Dolnym, podczas którego zarejestrowała swój pierwszy projekt eTwinning. Razem z koleżanką ze świetlicy oraz nauczycielkami z Ostrowca Świętokrzyskiego i Wołczyna rozpoczęły współpracę w ramach projektu pt. „Zwierzęta świata”.

Tak o swoim projekcie mówią autorki:

„Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piasecznie biorą udział w projekcie „Zwierzęta świata ” którego celem jest zapoznanie dzieci ze zwierzętami żyjącymi na różnych kontynentach. Oprócz wykonywania prac plastycznych oglądamy filmy i programy multimedialne, uczniowie wyszukują ciekawostki przyrodnicze, którymi dzielą się z resztą grupy. Podczas zajęć uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, usprawniają zdolności manualne, ale również dobrze się przy tym bawią. Pod koniec projektu przewidziane są zagadki i quizy i rebusy na temat poznanych zwierząt. Efektami naszej pracy pragniemy podzielić się z innymi szkołami biorącymi udział w projekcie i nie tylko…”

Projekt łączy prace plastyczne, geografię, przyrodę oraz język angielski, który od powrotu pani Marzeny z Anglii stał się stałym elementem zajęć w świetlicy.

Zapraszamy do obejrzenia efektów prac wychowanków pani Marzeny i pani Karoliny.