Projekt STORIES FROM OTHER CULTURES czyli opowieści z całego świata

Kolejny projekt pani Elżbiety Szulborskiej dotyczył opowieści. Był realizowany z uczniami z klas drugich i trzecich od listopada 2017 do marca 2018 w ramach motywowania uczniów do czytania oraz nauki języków obcych.

„W tym projekcie chciałyśmy usłyszeć od dzieci na całym świecie, które czytają historie różnych kultur, aby podzieliły się swoimi wrażeniami z lektury. Szkoły wybierały opowieść, która ma znaczenie dla dzieci i jest silne powiązania z ich kulturą i krajem. Pracowały nad wybraną historią, a następnie wymieniały się i pracowały nad historią z innego kraju. Dzieci poznawały opowieści z całego świata, a ich zrozumienie zostało wzmocnione poprzez komunikację między szkołami. Miały również możliwość dzielenia się swoją pracą za pośrednictwem TwinSpace. W projekcie otrzymaliśmy zestaw wspaniałych opowieści z kanonów literatury; Wielkiej Brytanii, Turcji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, Polski, Litwy, Ukrainy, Hiszpanii i Słowenii.”

Nasza grupa pracowała nad legendą o złotej kaczce Artura Oppmana.