DZIĘKI ETWINNING SZKOLIMY SIĘ W ZAKRESIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

W dniu 5 listopada 2019 w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Lesznowoli odbyła się regionalna konferencja warsztatowa "Nowoczesna edukacja z wykorzystaniem technologii" organizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Krajowe Biuro eTwinning. Z naszej szkoły udział wzięły pani Anna Ginda, pani Olga Maciejewska i pani Irena Karczewska. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się więcej o nowoczesnych narzędziach TIK w edukacji (tj. bezpłatne aplikacje wykorzystywane w projektach online, bezpłatne narzędzia TIK przydatne w edukacji, roboty edukacyjne, programy do kodowania i robotyki); poznali sposoby na ich wykorzystanie podczas swoich zajęć lekcyjnych oraz mieli szansę na zapoznanie się z ofertą europejskiego programu eTwinning, służącego do międzynarodowej współpracy pomiędzy szkołami w Europie.