Szkolenie z zakresu technologii informacyjno-technologicznych

W dniu 27 listopada 2019 dwie liderki projektu PO WER – pani Kamila Michalik i Irena Karczewska – przeprowadziły szkolenie z zakresu technologii informacyjno-technologicznych dla nauczycieli z naszej szkoły. Szkolenie obejmowało programy i aplikacje, które były przedstawione na kursie „ICT for teachers” w Dublinie. W szkoleniu wzięło udział 16 nauczycielek.

Prelegentki przedstawiły programy i aplikacje pomocne w komunikacji między uczniami, rodzicami i nauczycielami (np. Google Classroom, Trello, Padlet), programy służące do tworzenia prezentacji multimedialnych (np. Prezi, Genially, Powtoon), plakatów, kolaży i filmów (np. Canva, Kizoa) oraz gier (np. Kahoot, Learning apps, Bamboozle). Pani Michalik przeprowadziła quiz w aplikacji Kahoot z udziałem obecnych osób, które odpowiadały na pytania za pośrednictwem swoich telefonów. Pani Karczewska zachęciła również do korzystania ze szkoleń eTwinning, dostępnych bezpłatnie dla każdego zarejestrowanego nauczyciela.

Uczestniczki szkolenia były zadowolone z czasu spędzonego na prezentacji i wyraziły chęć udziału w praktycznych warsztatach w sali komputerowej. Z przyjemnością stwierdzamy, że nauczyciele nie boją się nowoczesnych technologii i są chętni do wprowadzania ich elementów na swoich zajęciach.