Ciało

Przyszedł czas na CIAŁO. ... Często niedoceniane, nielubiane, a przecież "Nic tak nie wpływa na ducha, jak ciało" (W. Gombrowicz).

Ta relacja ciała i umysłu czy chcemy czy nie, jest nierozerwalna. W końcu "Człowiek nie jest duszą używającą ciała, lecz kompozycją duszy i ciała" (św. Tomasz z Akwinu). To połączenie ciała i ducha nazywamy psychosomatyką. Zobaczcie sami jakie to ważne

Brak akceptacji własnego ciała często skutkuje zaburzeniami jedzenia...Ponad 50% nastolatków jest niezadowolona ze swojego wyglądu. Anoreksja i bulimia to poważne, śmiertelne choroby. Nie lekceważmy ich objawów, nie bójmy się korzystać z pomocy specjalistów.

Jak pokochać siebie i swoje ciało? Dla wielu to bardzo trudne. Szczególnie, gdy w Internecie ciągle widzimy idealne, wytrenowane ciała. Warto pamiętać, że Internet to nie rzeczywistość . A każde ciało jest piękne i każde zasługuje na miłość.