"Okno na świat" z dr Andrzejem Kruszewiczem

W środę 19 marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć w cyklu spotkań  z ciekawymi ludźmi „Okno na Świat” dr Andrzeja Kruszewicza – ornitologa, podróżnika, doktora nauk weterynaryjnych, dyrektora Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była przewodnicząca Rady Rodziców p. Kamilla Gibas. Dr Kruszewicz żyje wśród ptaków od wczesnego dzieciństwa. Hoduje je, leczy, wypuszcza na wolność, podpatruje i podróżuje za nimi po świecie. Napisał o nich kilkaset artykułów, przetłumaczył ponad 20 angielskich i niemieckich książek o ptakach, a sam napisał kilkanaście książek o ptakach i zwierzętach. Ptaki towarzyszą mu na co dzień, w domu i pracy, w ogrodzie i na urlopie. Pomaga im w „Azylu dla Ptaków” stworzonym w tym celu w warszawskim zoo, w którym rocznie przyjmuje ok. 2 tysięcy skrzydlatych pacjentów. Od lat popularyzuje wiedzę o ptakach w radiu i telewizji oraz na licznych prelekcjach. My mieliśmy okazję uczestniczyć w naszej szkole w takiej prelekcji. Nasz gość niezwykle ciekawie i z humorem opowiadał o ptakach i stworzonym dla nich Azylu. W dniu spotkania można było kupić na specjalnym stoisku wydawnictwa MULTICO, książki autorstwa dr Kruszewicza. Po spotkaniu wszyscy chętni słuchacze ustawili się z książkami po autograf. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć w szkole tak wspaniałego człowieka.